انتخاب زبان

آخرین اخبار

مدیرکل منابع طبیعی اردبیل: آتش‌سوزی‌ها در منطقه سوهای اردبیل اکثرا عمدی است

resized_300511_234

اویان نیوز: مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل گفت: اکثر آتش‌سوزی‌ها در منطقه سوها عمدی است و عده‌ای به قصد سوءاستفاده از مراتع و جنگل‌ها اقدام به آتش‌سوزی عمدی در این منطقه می‌کنند.

به گزارش اویان نیوز، شهامت هدایت در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: در دو ماه تابستان برخی آتش‌سوزی‌های ناگوار در جنگل‌های استان به ویژه جنگل‌های مرزی رخ داده است که سعی کردیم با سرعت عمل بیشتر نسبت به اطفای حریق رخ داده اقدام کنیم.

وی با بیان اینکه بخش عمده‌ای از این آتش‌سوزی‌ها غیرعمدی بوده اما در برخی از موارد نیز عمدی بودن آتش‌سوزی‌ها به اثبات رسیده است، گفت: امسال به دلیل بارندگی‌های خوبی که در بهار شاهد آن بودیم وضعیت پوشش مرتعی و جنگلی ما خوب بود اما با شدت گرمای تابستان آتش‌سوزی‌ها اوج گرفت، خشکسالی زمینه حریق را در مراتع و جنگل‌ها فراهم کرد و بخشی از این پوشش گیاهی به دلایلی از بین رفت.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل یادآور شد: با توجه به در پیش بودن شهریور ماه که حضور میلیونی گردشگران را در طبیعت این استان شاهد خواهیم بود تلاش جدی داریم تا با مراقبت‌هایی که انجام می‌شود به گردشگران و مسافران با مراقبت بیشتر اجازه آتش‌ روشن کردن را ندهیم تا مراتع و جنگل‌ها به مخاطره نیفتد.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اردبیل یادآور شد: در کنار آتش‌سوزی‌هایی که در جنگل‌ها بر اثر سهل‌انگاری یا خشکسالی رخ می‌دهد، در برخی از موارد نیز این آتش‌سوزی‌ها عمدی است تا جنگل‌ها و مراتع را که ارثیه ملی به شمار می‌رود تخریب کرده و از بین ببرند.

هدایت با هشدار به سوءاستفاده‌کنندگان و مخربان جنگل و طبیعت در منطقه سوها گفت: اکثر آتش‌سوزی‌های منطقه سوهای اردبیل عمدی است اما این عمدی بودن به منزله دخالت اهالی و روستاییان منطقه نیست بلکه عده‌ای سودجو با این آتش‌سوزی‌های عمدی تلاش می‌کنند تا از این فرصت برای قاچاق چوب‌ و تخریب جنگل استفاده کنند که قطعا با همکاری اهالی منطقه اجازه نخواهیم داد تا این حرکت‌ها تداوم پیدا کند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

آتش‌سوزی‌های سریالی در اردبیل؛ آتش به جان پارک جنگلی مشکین شهر افتاد

آتش‌سوزی در ده ها هکتار از مراتع شهرهای مختلف آذربایجان

ادامه آتش سوزی در اردبیل؛ اراضی نیر در آتش‌ سوخت

آتش سوزی دوباره مناطق مرزی بیله سوار

اردبیل: ۳۷۰۰ هکتار از مراتع بیله سوار در آتش سوخت

یک هکتار از جنگل های پارس آباد طعمه حریق شد

۳۵۰ هکتار از گندمزارهای بیله‌سوار در آتش سوخت

مغان: بخشی از جنگل های مرزی پارس آباد طعمه حریق شد

آتش سوزی در ۲۰ هکتار از مراتع پارس آباد

درباره این مطلب نظر دهید