انتخاب زبان

اخبار و گزارشات

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مخالفت با ملاقات حضوری حسین علی‌محمدی و مرتضی مرادپور در زندان تبریز

%d8%ad%d8%b3%db%8c%d9%86-%d9%85%d8%b1%d8%aa%d8%b6%db%8c

اختصاصی اویان نیوز: دیروز و در پی  ضرب و شتم زندانیان سیاسی بند ۱۲ محکومین، خانواده این زندانیان خواستار ملاقات حضوری با ایشان شدند که این امر با مخالفت مسئولان زندان مواجه شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، چهارشنبه ۱۲آبان۹۵ خانواده‌های فعالان آذربایجانی حسین علی‌محمدی و مرتضی مرادپور با مراجعه به دفتر دادیار ناظر زندان مرکزی تبریز پیگیر اتفاق روز قبل و ضرب و شتم صورت گرفته شدند.

خانواده این فعالان خواستار ملاقات حضوری برای اطلاع از وضعیت سلامتی این زندانیان شدند که با مخالفت مسئولان مواجه شد.

در همین حال، حسین علی‌محمدی و مرتضی مرادپور با فراخوانده شدن به بازرسی زندان و ملاقات با دادیار ناظر اقدام به طرح شکایت از «سلطانی» رئیس اندرزگاه بند ۱۲ محکومین زندان تبریز از بابت ضرب و شتم کردند.

 حسین علی‌محمدی زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی تبریز از دیروز سه‌شنبه۱۱آبان۹۵ و در اعتراض به ضرب و شتم جمعی توسط «سلطانی» رئیس اندرزگاه بند ۱۲ محکومین و انتظامات بند دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

دیروز و پس از ضرب و شتم شدید، این فعال مدنی دچار مصدومیت و خونریزی از ناحیه سر شده بود.

وی با دستور رئیس اندرزگاه دیروز را در بند ویژه زندان گذرانده بود که امروز مجدداَ به بند ۱۲ محکومین بازگردانده شده است.

حسین علی‌محمدی ضمن تسلیم شکایت کتبی خود از «سلطانی» رئیس اندرزگاه، از ادامه اعتصاب غذا تا رسیدگی کامل قضائی در دادگاه صالحه خبر داده است.

مرتضی مرادپور نیز دیگر زندانی ضرب و شتم شده از روز سه‌شنبه ۴آبان۹۵ و در اعتراض به عدم اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در پرونده خود و ممانعت از آزادیش همچنان در اعتصاب غذا بسر میبرد.

روز سه‌شنبه ۱۱آبان۹۵ در بند ۱۲ محکومین زندان مرکزی تبریز در پی اعتراض حسین علی‌محمدی به تحقیر یک زندانی تبعه کشور لهستان از طرف دیگر محکومین مورد حمله و ضرب و شتم زندانیان قرار گرفته است.

پس از اطلاع مسئولان اندرزگاه بند این فعال مدنی آذربایجانی مجدداَ مورد ضرب و شتم «سلطانی» مسئول این اندرزگاه و انتظامات بند قرار گرفته و از ناحیه سر دچار جراحات شده بود.

نهایتاً حسین علی‌محمدی با وجود جراحات از ناحیه سر، به بند ویژه زندان مرکزی تبریز منتقل شده است.

مرتضی مرادپور دیگر محبوس سیاسی این بند نیز پس از اعتراض به این عملکرد مسئولان بند، مورد ضرب و شتم ماموران انتظامات قرار گرفته و برای مدتی دچار بیهوشی شده بود.

زندان مرکزی تبریز علی‌رغم تاکید اساسنامه داخلی سازمان زندان ها مبنی بر اصل تفکیک جرائم، فاقد بند سیاسی بوده و محبوسین سیاسی-عقیدتی با زندانیان جرائم خطرناکی مثل قتل عمد و سرقت مسلحانه در یک محل نگهداری می شودند.

 زندان مرکزی تبریز به لحاظ تراکم زندانی و امکانات رفاهی جزو بدترین زندانهای ایران بحساب میآید.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اعتصاب غذای حسین علی‌محمدی و انتقال به بند عمومی زندان تبریز

تهدید به مرگ «حسین علی‌محمدی» و «مرتضی مرادپور» برای ممانعت از شکایت

فوری: ضرب و شتم زندانیان سیاسی، شکستگی سر حسین علی‌محمدی و بیهوشی مرتضی مرادپور

درباره این مطلب نظر دهید