انتخاب زبان

آخرین اخبار

مراجعه ماموران امنیتی به منزل پدری سعید حسینی

seid huseyni

اویان نیوز: امروز ماموران امنیتی به منزل پدری سعید حسینی مراجعه و لوازم وی را مصادره نمودند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، سه شنبه ۲۹بهمن۹۲ ماموران امنیتی به منزل پدری سعید حسینی فعال بازداشت شده مراجعه و لوازم وی از جمله کتاب، شناسنامه، عکس های خانوادگی و … را مصادره نمودند.

به گفته نزدیکان سعید حسینی، ماموران امنیتی مسلح بوده و به زور وارد منزل شده اند؛ ورود مسلحانه به خانه باعث ایجاد رعب و وحشت در بین اعضای خانواده شده است.

دوشنبه ۲۸بهمن۹۲ سعید حسینی و ناصر عبدالحسین زاده دو تن از فعالان دانشجویی آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی در شهر پارساباد مغان بازداشت شدند.

به گفته نزدیکان این دو فعال دانشجویی، سعید حسینی و ناصر عبدالحسین زاده روز گذشته از سوی ماموران لباس شخصی در سطح شهر پارساباد بازداشت و برای بازجویی به اطلاعات نیروی انتظامی این شهر منتقل شده اند.

تاکنون علت بازداشت و اتهام احتمالی این دو فعال دانشجویی مشخص نشده است.

این دو فعال دانشجویی دانشگاه پیام نور گرمی پیشتر به دلیل فعالیتهای هویت طلبانه از جمله تحصن و درخواست آموزش به زبان مادری در محیط دانشگاه به دو ترم تعلیق از تحصیل محکوم شده بودند.

هر ساله با فرا رسیدن ۲ اسفند (۲۱ فوریه) روز جهانی زبان مادری، فضای امنیتی در شهرهای آذربایجان تشدید می شود و چندین تن از فعالان آذربایجانی در روزهای قبل و پس از آن از سوی ماموران امنیتی بازداشت می شوند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

پارساباد: بازداشت دو فعال دانشجویی آذربایجانی

درباره این مطلب نظر دهید