مراغه: درگیری یگان ویژه با اهالی روستای آغجه کوهول / 4 نفر دستگیر شدند - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز مراغه: درگیری یگان ویژه با اهالی روستای آغجه کوهول / 4 نفر دستگیر شدند - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

آخرین اخبار

مراغه: درگیری یگان ویژه با اهالی روستای آغجه کوهول / 4 نفر دستگیر شدند

yeqanv

اختصاصی اویان نیوز: در پی اعتراض اهالی روستای آغجه کوهول (آغجه کهل) از توابع شهرستان مراغه به نحوه برگزاری انتخابات چندین تن بازداشت شدند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، روز جمعه ۲۴ خرداد ۹۲ به دنبال اعتراض اهالی روستای آغجه کوهول (آغجه کهل) به نحوه برگزاری انتخابات چندین تن از اهالی این روستا از سوی نهادهای امنیتی بازداشت شدند. این اعتراض زمانی آغاز شده است که مسئولین برگزاری انتخابات، شعبه رای گیری را بمدت دو ساعت  – از ۲۰ تا ۲۲ شب – تعطیل کرده و از ادامه اخذ رای مردم ممانعت به عمل آورند. با شروع اعتراض اهالی این روستا  ساعت ۲۳ روز جمعه ماموران امنیتی و یگان ویژه در این روستا حاضر شده و با تیراندازی هوایی و پرتاب گاز اشک آور تجمع اعتراضی  را متفرق کرده اند .

این گزارش می افزاید فرداری روز انتخابات  ۴ تن از اهالی این روستا به نام های « پرویز عاشقی فرزند عسگر» «فرامرز علیزاده فرزند فرمان» «مصطفی جواهری فرزند صمد» «قادر علیزاده فرزند حاج قربان» توسط ماموران امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی  منتقل شده اند. بنا به اظهار نزدیکان بازداشت شدگان  اخلال و اغتشاش در برگزاری انتخابات اتهام این افراد عنوان شده است. با گذشت یک هفته از بازداشت این افراد، هنوز موفق به تماس تلفنی با خانواده خود نشده اند.

حامد ابراهیم پور از اهالی این روستا  نیز تحت تعقیب قرار گرفته است. ماموران امنیتی تاکنون موفق به بازداشت وی نشده اند . چند تن از اهالی روستا نیز بر اثر درگیری با  ماموران یگان ویژه مجروح شده اند.

واجدین شرایط ۴۳۰ آرای ماخوذه ۸۴۰

در این گزارش آمده است با وجود اینکه کل افراد واجد شرایط این روستا ۴۳۰ نفر می باشد ، آمار آرای ماخوذه  بعد از اتمام زمان رای گیری در این شعبه ۸۴۰ رای عنوان شده است . اهالی روستا عنوان می کنند در طول مدت رای گیری مسئولین برگزار کننده انتخابات از مراجعین خواسته اند به یک کاندیدای خاص رای بدهند.

روستای آغجه کوهول(آغجه کهل) از توابع شهرستان مراغه  در بخش سراجو، دهستان سراجوی جنوبی قرار گرفته است.(عکس از اینترنت)

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید