انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مراغه: فرسودگی 30 درصد کلاس‌های درس

medrese meraga

اویان نیوز: نماینده مردم مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی گفت: ۳۰ درصد کلاس‌های درس در مراغه فرسوده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، مهدی دواتگری در بازدید اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از مدارس فرسود و در حال بازسازی مراغه اظهار داشت: بازسازی کلاس‌ها فرسوده درس در این شهرستان به ۱۶۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

وی با بیان اینکه به همت خیران ۱۹ مدرسه جدید در این شهرستان در حال ساخت است، افزود: اداره کل نوسازی مدارس استان نیز سه مدرسه با ۵۰ میلیارد ریال در دست نوسازی دارد.

نماینده مردم مراغه و عجبشیر در مجلس شورای اسلامی هدف از حضور اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در استان را بررسی مشکلات آموزش و پرورش و برنامه‌ریزی برای حل مشکلات معلمان و امکانات آموزش و پرورش در برنامه ششم توسعه اعلام کرد.

کمبود اعتبارات و نیروی انسانی مهم‌ترین مشکلات آموزشی آذربایجان‌شرقی

سخنگوی کمسیون آموزش و تحقیقات مجلس نیز در این بازدید فرسوده بودن مدارس استان، کمبود اعتبارات تخریب و بازسازی مدارس فرسوده و کمبود نیروی انسانی در بخش آموزش به ویژه آموزش فنی و حرفه‌ای را از مشکلات آموزش و پرورش در آذربایجان‌شرقی اعلام کرد.

عبدالوحید فیاضی افزود: به دنبال بازدیدهای امروز تلاش خواهد شد در برنامه ششم توسعه نسبت به حل مشکلات آموزش و پرورش برنامه‌ریزی و در بودجه سال‌های آینده اعتبار بیشتر به این استان اختصاص یابد.

وی افزود: هنرستان‌های فنی استان به ویژه هنرستان‌های فنی شهید شکاری و کشاورزی مراغه با وجود فضای آموزشی با کمبود نیروی انسانی و امکانات موجه هستند.

درباره این مطلب نظر دهید