انتخاب زبان

آخرین اخبار

مرگ یک کارگر ترکمانچایی به هنگام کار در سنندج

4742

اختصاصی اویان نیوز: روز گذشته یک شهروند ترکمانچایی به هنگام کار در یک پروژه عمرانی در نزدیکی شهر سنندج دچار سانحه شد و جان خود را از دست داد.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، یکشنبه ۱۰آذر۹۲ اکبر نوری ۳۴ ساله، متاهل و از اهالی شهر ترکمانچای در پروژه ی سد سازی در نزدیکی شهر سنندج استان کردستان از ارتفاع ۷۰ متری سقوط کرده و جان خود را از دست داد.

گفته می شود، وی ۱۵۰-مین کارگر ترکمانچایی می باشد که جان خود را در پروژه های سدسازی و راه سازی از دست داده است.

 اکثر قریب به اتفاق نیروی کار شهر تاریخی ترکمنچای  به دلیل عدم امکان برخورداری از شغل و درآمد مناسب در شهر خود، به سایر مناطق ایران مهاجرت کرده و در این مناطق مشغول بکار می شوند. حرفه‌ی اصلی مردم این شهر سدسازی، تونل سازی و  طرح های عمرانی می باشد.

مردم  شهر ترکمنچای هر ساله هزینه های مادی و معنوی زیادی را متقبل می شوند؛ هر ساله چندین تن از شهروندان ترکمنچای در این پروژه ها دچار سانحه و فوت می شوند.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز: 

ترکمنچای : مهاجرت برای کار / هزینه های مادی و معنوی ناشی از مهاجرت

مهاجرت روزافزون ساکنین ترکمنچای / ساخت شهرک صنعتی در هاله ای از ابهام

ترکمنچای : جایگاه CNG پس از ۴ سال همچنین در انتظار بهره برداری

یک نظر یرای این مطلب داده شده است

  1. متشکرم از انعکاس این خبر ،البته برای جمهوری اسلامی مهم نیست که چند نفر در ساعت ، روز یا ماه فقط جهت در آوردن لقمه نانی حلال برای خانواده شان کشته میشند مهم اینه که کسی نفهمه و صدای کسی در نیاد . ماشاالله مردم ما …… مگر کارگرهایی که در سوریه برای سپاه کار میکردند وکشته شدند ویزای زیارتی براشون نزدند . یا چندین نفر هستند که سرپرست خانواده شان را از دست داده اند وهیچ گونه مستمری و حمایت دولتی ندارند این همان وعده های اسلام ناب محمدی است که به ما داده اند . منو باش به کی دارو چی میگم

درباره این مطلب نظر دهید