انتخاب زبان

آخرین اخبار

مرگ 407 نفر در اثر سوانح رانندگی در استان آذربایجان شرقی

تصادف

اویان نیوز: مدیرکل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی گفت: در شش ماهه نخست سالجاری، ۴۰۷ نفر در اثر تصادفات رانندگی، جان خود را از دست دادند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری ایسنا، بهرام صمدی راد با بیان این خبر در جمع خبرنگاران گفت: ۷۵ درصد این تلفات مربوط به حوادث برون شهری است.

وی با اشاره به فوت ۳۵ درصد مصدومان این حوادث در بیمارستان افزود: پنج درصد مصدومان هم در حین انتقال به بیمارستان جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه ۲۴ درصد تلفات حوادث درون شهری در محل حادثه اتفاق افتاده است، گفت: ۶۹ درصد مصدومان این نوع حوادث در بیمارستان و هفت درصد در حین انتقال به بیمارستان فوت کرده اند.

مدیر کل پزشکی قانونی آذربایجان شرقی، با اعلام اینکه ۵۰ درصد فوت شده ها در حوادث رانندگی امسال، راننده وسیله نقلیه بوده اند، افزود: ۳۵ درصد دیگر سرنشینان خودرو و ۱۵ درصد عابر پیاده بودند.

صمدی راد با اشاره به اینکه آذربایجان شرقی با ۷۰۰ فوتی در سال گذشته در رتبه نهم تلفات حوادث رانندگی کشور قرار داشت، افزود: از نظر تعداد مصدومان این حوادث هم استان آذربایجان شرقی با ۱۴ هزار و ۷۵۳ مصدوم در مرتبه هفتم کشوری قرار دارد.

درباره این مطلب نظر دهید