انتخاب زبان

آخرین اخبار

مشکل فاضلاب آذربایجان شرقی جدی است/۴۵درصد تبریز فاقد سیستم فاضلاب

fazelab

اویان نیوز: معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی وضعیت نامناسب شبکه های فاضلاب را از مشکلات جدی استان عنوان کرد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، محمد صادق پورمهدی چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تودیع و معارفه مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان شرقی و اهمیت این مجموعه در مدیریت شهری گفت: با توجه به سهم ۷۰ درصدی جمعیت شهری در استان، تامین آب شرب سالم برای شهروندان بسیار مهم است.

وی با اشاره به نواقص موجود در بخش شبکه های فاضلاب نیز اظهار داشت: عدم برخورداری ۴۵ درصد شهر تبریز از سیستم فاضلاب به هیچ وجه در شان این شهر نیست و جمع آوری و هدایت پساب جمعیت شهری ۷۰ درصدی استان برای جلوگیری از مشکلات بهداشتی نیز موضوع دیگری است که باید مورد توجه جدی مسوولان این حوزه قرار گیرد.

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی از حل مشکلات فاضلاب تبریز در سه سال آینده خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از درآمد شرکت آب و فاضلاب از فروش آب و تحویل سیستم فاضلاب است که با استفاده از آن می‌توان کارهای زیادی را انجام داد و با شهرداری تبریز و دیگر شهرهای استان نیز برای عدم دریافت هزینه حفاری سیستم فاضلاب توافق شده تا اجرای این شبکه ها تسریع شود.

پورمهدی با تاکید بر استفاده مدبرانه از منابع مردمی با توجه به کمبود بودجه های دولتی گفت: در کنار بخشی نگری و تامین منافع حوزه ای، باید با وفاق و همدلی دستگاه‌های مختلف استان و مانند یک خانواده به سمت توسعه پایدار و متوازن حرکت کنیم.

درباره این مطلب نظر دهید