انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مشکین شهر : تدابیر امنیتی در سالگرد آیت الله میرسلیمان فتاحی روحانی منتقد آذربایجانی

91591a8d461c

اختصاصی اویان نیوز: مقامات امنیتی در مشکین شهر تلاش دارند از بروز اتفاقات حاشیه ای در مراسم سالگرد درگذشت آیت الله میرسلیمان فتاحی روحانی منتقد آذربایجانی ممانعت به عمل آورند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، در آستانه اولین سالگرد درگذشت روحانی منتقد آذربایجانی آیت الله میرسلیمان فتاحی مقامات امنیتی استان اردبیل با اعمال فشار بر خانواده این روحانی، از آنان خواسته اند از ایراد هرگونه سخنرانی انتقادی در مراسم سالگرد درگذشت این روحانی منتقد آذربایجانی خودداری نمایند.

مراسم سالگرد این روحانی منتقد آذربایجانی فردا  صبح وعصر درمشکین شهر برگزار خواهد گردید.

سال گذشته نیز به رغم حضور پرشمار مردم مشکین شهر در مراسم تشییع پیکر این عالم ربانی ماموران امنیتی اجازه تدفین پیکر وی در آرامستان مشکین شهر را نداده و خانواده وی مجبور به دفن این عالم مردمی در منزل وی شدند.

آیت الله میرسلیمان فتاحی از علما طراز اول استان اردبیل و از مقلدان آیت ا… العظمی شریعتمداری بوده که سخنرانی های ایشان با محوریت خودمختاری آذربایجان، جدایی دین از سیاست و دفاع از حرکت های مردمی دگراندیش سبب مقبولیت مردمی وی گشته است.

گفتنی است اعتراضات و انتقادهای این عالم دینی از سیاست های حکومت جمهوری اسلامی ایران در قبال آذربایجان سبب حصر خانگی وی به مدت ۲۰ سال گردیده بود.

وی روز ۲۴ شهریور سال ۱۲۹۹ در روستای میرکندی از توابع مشکین شهر متولد  و در روز ۱۷ شهریور ۱۳۹۱ به علت کهولت سن درگذشت.

روحانیون آذربایجانی در مناطق فارس نشین / روحانیون فارس در آذربایجان

در سالهای اخیر روحانیون آذربایجانی از انتقال خود به شهرهای استانهای فارس نشین و مرکزی ایران گله مند هستند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، در سالهای اخیر روحانیون آذربایجانی از انتقال خود به شهرهای استانهای فارس نشین در ماه های رمضان گله مند هستند. در ماه رمضان سال جاری قریب به اتفاق روحانیون حاضر در ادارات و روستاهای آذربایجان از مناطق فارس زبان انتخاب شده بودند.

در ماه رمضان روحانیون از سوی حوزه علمیه قم برای سخنرانی و آموزش احکام دینی به شهر و روستاها و ادارات سراسر ایران گسیل می شوند .

گفتنی است اخیرا نیز روحانیون آذربایجانی با انتقاد از سیاست های شبکه های استانی در استانهای آذربایجان از عدم امکان و فرصت حضور در این شبکه ها گله مند شده اند؛ آنان معتقدند شبکه های استانی آذربایجان بمانند شبکه های سراسری گزینشی عمل کرده و عملا این شبکه ها در اختیار روحانیون فارس زبان و مرکز قرار دارند.

  استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

tashii-6-450x300

حضور پرشمار مردم مشکین شهر در مراسم تشییع پیکرمیرسلیمان فتاحی – شهریور ۹۱
عکس : خیاونیوز

tashii-7

حضور پرشمار مردم مشکین شهر در مراسم تشییع پیکرمیرسلیمان فتاحی – شهریور ۹۱
عکس : خیاونیوز

tashii-7-450x300

حضور پرشمارمردم مشکین شهر در مراسم تشییع پیکرمیرسلیمان فتاحی – شهریور ۹۱
عکس : خیاونیوز

درباره این مطلب نظر دهید