انتخاب زبان

آخرین اخبار

معاون امنیتی استاندار: مسئولان پیگیر قضایای والیبال هستند/مدیرعامل باشگاه: از هواداران عذرخواهی می کنم

urmu valibal (14)

اویان نیوز: با گذشت ۲ روز از اتفاقات چهارشنبه روز فینال مسابقات والیبال ایران واکنش مقامات ارشد استان آذربایجان غربی و باشگاه شهرداری اورمیه ادامه دارد.

به گزارش اویان نیوز، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی استانداری آذربایجان غربی با اشاره به حوادث تلخ روی داده در مسابقه فینال لیگ برتر والیبال اظهار داشت: حواشی روی داده در این بازی ناگوار بوده و باعث آزرده خاطر شدن هم استانی های عزیز گردیده است.

علیرضا رادفر گفت: استاندار آذربایجان غربی بلافاصله پس از حادثه با معاون امنیتی وزارت کشور تماس و خواستار حل مسئله با آرامش و آزادی دستگیرشدگان احتمالی گردید که مسئولان وزارت کشور نیز بلافاصله موضوع را به فرماندهی انتظامی تهران بزرگ منعکس نمودند.

وی افزود: استانداری آذربایجان غربی منتظر دریافت گزارشات مکتوب باشگاه فرهنگی ورزشی شهرداری اورمیه است تا از طریق این اسناد پیگیری های لازم را برای مشخص شدن زوایای مختلف حادثه انجام دهد.

از هواداران تیم والیبال شهرداری اورمیه عذرخواهی می‌کنم

مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه در خصوص ضرب و شتم هواداران تیم شهرداری اورمیه در بازی مقابل پیکان به خبرگزاری فارس اظهار داشت: هواداران اورمیه به اذعان اکثر اهالی والیبال بهترین هواداران لیگ برتر والیبال بودند و در تمام بازی‌ها فقط از تیم اورمیه حمایت کردند.

وی افزود: در اکثر بازی‌ها سالن ۶۰۰۰ نفری اورمیه بیشتر از ظرفیت تماشاگر در خود جا می‌داد، اما در طول فصل هیچ‌گاه مشکلی از لحاظ کنترل و امنیت به وجود نیامد.

یوسفی گفت: در بازی فینال والیبال که در سالنی برگزار شد که فقط یک هزار و ۲۰۰ نفر گنجایش داشت، برخورد بسیار بدی با هواداران اورمیه صورت گرفت.

یوسفی گفت: همین که مردم اورمیه در هر شرایطی از حمایت تیم خود دست برنداشته و همیشه حامی تیم بوده‌اند و از بازی بازیکنان رضایت دارند، حکم قهرمانی اورمیه را دارد.

وی تصریح کرد: در هیچ کجای دنیا بازی فینال والیبال به صورت تک بازی برگزار نمی‌شود و تعیین تیم قهرمان به بازی‌های رفت و برگشت منوط می‌شود.

یوسفی اذعان کرد: جمع کردن کل لیگ برتر والیبال در یک بازی در واقع ضعف فدراسیون است که می‌خواست به هر نحوی لیگ را در سال ۹۳ به پایان برساند و جام را به تیم‌های شهرستانی ندهد، در واقع در لیگ برتر والیبال تیم‌های شهرستانی جایگاهی برای قهرمانی ندارند.

وی افزود: در اکثر بازی‌ها سالن ۶۰۰۰ نفری اورمیه بیشتر از ظرفیت تماشاگر در خود جا می‌داد، اما در طول فصل هیچ‌گاه مشکلی از لحاظ کنترل و امنیت به وجود نیامد.

یوسفی گفت: در بازی فینال والیبال که در سالنی برگزار شد که فقط یک هزار و ۲۰۰ نفر گنجایش داشت، برخورد بسیار بدی با هواداران اورمیه صورت گرفت.

مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه ادامه داد: در ابتدا قبل از شروع بازی با اینکه بیش از دو سوم ورزشگاه خالی بود، از ورود تماشاگران شهرداری اورمیه جلوگیری شد.

وی تصریح کرد: قبل از شروع بازی نیز تعدادی از ماموران با درگیری با هوادارانی که بیش از ۸۰۰ کیلومتر راه پیموده بودند تا فقط بازی تیم خود را نظاره‌گر شوند، تعدادی از تماشاگران را مضروب کردند که آنها راهی بیمارستان شدند.

یوسفی اظهار داشت: پس از پایان بازی نیز ماموران با درگیری با تماشاگران اورمیه که در حال خروج از سالن بودند، آنها را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه افزود: در هیچ کجای دنیا دیده نشده که قبل از مشخص شدن اتهام، هم حکم صادر و هم اجرا شود که متاسفانه در تهران این اتفاق افتاد.

وی گفت: حتی اگر تماشاگر اورمیه از الفاظ بدی استفاده کرده باشد، جواب آن ضرب و شتم با باتوم و کمربند و دستگاه شوکر نیست.

یوسفی ادامه داد: این رسم مهمان‌نوازی نیست که میهمان خود را که برای حمایت از تیمی که عاشقانه آن را دوست دارند، خونین راهی شهر خود کنند.

مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه تصریح کرد: همه ایرانی هستیم و ادعا داریم در هر جایی که حق مظلومی پایمال شود، ناراحت می‌شویم و بیکار نخواهیم ماند، اما چرا دیروز کسی از تماشاگر بی‌ سلاح اورمیه حمایت نکرد.

وی اظهار داشت: از مردم شریف اورمیه و خصوصا هواداران تیم شهرداری اورمیه که به تهران آمده بودند، عذرخواهی می‌کنم و شرمنده‌ام.

یوسفی افزود: دیروز بدترین لحظه زندگی من بود، چون وقتی همشهری و حتی هموطن کسی را جلوی چشم وی مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند و کاری از دستش ساخته نیست، زجرآور است، هرچند در این درگیری شهردار اورمیه نیز مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

مدیرعامل باشگاه شهرداری اورمیه در مورد پیگیری اتفاقات رخ داده،  گفت: تمام مستندات در باشگاه و رسانه‌ها موجود است و تلاش ما اثبات مظلومیت و حقانیت تماشاگران اورمیه است.

سابقه خبر در اویان نیوز: 

گفتگو با یکی از شاهدان عینی وقایع «چهارشنبه سیاه والیبال ایران»

واکنش ها به اظهارات فدارسیون والیبال/از تعلیق تیمداری تا استعفای رئیس هیئت والیبال

گزارش تصویری از ضرب و شتم هواداران شهرداری اورمیه

درگیری ماموران امنیتی با هواداران شهرداری اورمیه/بازداشت و زخمی شدن چندین تن

تهران: بازداشت تعدادی از تماشاگران شهرداری اورمیه

تهران: ماموران امنیتی هواداران تیم شهرداری اورمیه را به ورزشگاه راه ندادند

درباره این مطلب نظر دهید