انتخاب زبان

دریاچه اورمیه

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی: بحران دریاچه اورمیه به یک مسئله اجتماعی تبدیل شده است

اویان

 اویان نیوز: به گفته معاون عمرانی استاندار آذربایجان‌شرقی، با تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی احیای دریاچه اورمیه در استان، موضوع این دریاچه را از یک موضوع امنیتی به یک مساله اجتماعی تبدیل کردیم.

به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا، محمد‌صادق پورمهدی در اختتامیه دومین جشنواره فرهنگی هنری احیای دریاچه اورمیه اظهار کرد: خشک شدن دریاچه اورمیه تنها مساله کم‌آبی و خشک شدن آن مطرح نیست، بلکه حیات مردم منطقه نیز به این دریاچه وابسته است و اثرات زیست‌محیطی، بهداشتی، کشاورزی و گردوخاک و نمک حاصل از این تخریب، مردم تمام منطقه را تحت شعاع قرار می‌دهد و در این مساله حیات مردم منطقه مطرح است.

وی افزود: دریاچه اورمیه و عواقب خشک شدن آن و احیای آن باید در  گفتمان فرهنگی جامعه و زندگی مردم باشد، اگرچه گفتمان اقتصادی و عمرانی از اهمیت بالایی برخوردار است؛ اما تشکیل شورای فرهنگی اجتماعی در استان، این مساله را از موضوع امنیتی به اجتماعی تبدیل کرد.

پورمهدی ادامه داد: اکنون برای تمام مردم و مسوولان این موضوع عیان شده است که احیای دریاچه اورمیه تنها با خردجمعی، همفکری و همکاری میان نخبگان، مسوولان و مردم محقق می‌شود.

درباره این مطلب نظر دهید