انتخاب زبان

آخرین اخبار

معاون فرهنگی سپاه پاسداران: وظیفه سپاه و بسیج پاسداری از زبان فارسی است

sipah

اویان نیوز: حمیدرضا مقدم‌فر٬ معاون فرهنگی سپاه پاسداران یکی از وظایف نیرو‌های بسیج و سپاه را «پاسداری» از زبان فارسی اعلام کرد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از دیگربان، مقدم‌فر روز پنجشنبه (سوم بهمن) به خبرگزاری «بسیج» گفته که سپاه و بسیج در حفظ و احیای زبان فارسی نقش «موثری» دارند.

وی اشاره‌ مشخصی به این تاثیرات نکرده و نگفته که این نیرو‌های نظامی تا کنون در زمینه حفظ زبان فارسی چه اقداماتی داشته‌اند.

مقدم‌فر در بخش دیگری از این گفتگو به «غفلت» مقام‌های جمهوری اسلامی درباره زبان فارسی اشاره کرده و گفته بر اثر این غفلت «فرهنگ بیگانه» به زبان فارسی وارد شده است.

این مقام سپاه افزوده «روزی مردم ایران به زبان فارسی افتخار می‌کردند٬ اما غفلت مسؤلین و مردم باعث شد تا این زبان به انزوا کشیده شود.»

علی خامنه‌ای رهبر ایران چندی پیش خواستار تقویت زبان فارسی شده و نسبت به منزوی شدن این زبان هشدار داده بود.

به اعتقاد فعالان آذربایجانی تک صدایی فرهنگی در ایران موجب شده زبان و فرهنگ های غیر فارسی در ایران به انزوا کشیده شود و زبان و فرهنگ ملل غیر فارس ایران در معرض نابودی کامل قرار گیرند.

به اعتقاد ایشان  تکصدایی فرهنگی در یک صد سال گذشته و بار روی کار آمدن رضاخان آغاز شده و در انقلاب اسلامی نیز روند روبه رشد این «تکصدایی» ادامه داشته است.

درباره این مطلب نظر دهید