انتخاب زبان

بهداشت و سلامت

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

معلولان در زمینه مسکن و اشتغال مشکل دارند

melul

اویان نیوز : مدیر عامل انجمن معلولان استان زنجان با اشاره به مشکلات معلولان گفت: مسکن و اشتغال از مشکلات اصلی معلولان است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس از زنجان، نرگس حیدری ظهر امروز در دیدار مسئولان بهداشت، درمان و انجمن‌های خیریه استان با استاندار زنجان با اشاره به اینکه انجمن معلولان زنجان از سال ۸۸ تشکیل شده است، اظهار داشت: با توجه به معلول بودن ۱۰ درصد از مردم جوامع باید به این قشر توجه کرد.

مدیر عامل انجمن معلولان استان زنجان از وجود مشکل در بخش مسکن و اشتغال معلولان زنجان خبر داد و گفت: این معلولان در تامین هزینه وسایل توانبخشی مشکل دارند.

وی به افزایش معلولیت‌ها در جامعه اشاره و تصریح کرد: معلولیت‌ها در سطح جامعه به دلیل تصادفات افزایش قابل توجهی یافته است.

حیدری به نامناسب بودن مطب‌های پزشکان استان زنجان اشاره کرد و گفت: این مطب‌ها اغلب در طبقات فوقانی ساختمان‌ها قرار دارند که امکان مراجعه معلولان نیازمند به این اماکن را مشکل کرده است.

وی تاکید کرد: بسیاری از معلولان از قید مراجعه به مطب‌های پزشکان حتی در صورت وجود مشکل به دلیل مشکلات ایاب و ذهاب صرف نظر می‌کنند.

مدیر عامل انجمن معلولان استان زنجان با اشاره به اینکه ۹ بیماری خاص زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان قرار دارد، اضافه کرد: انجمن معلولان در داخل این مجموعه قرار نگرفته است.

درباره این مطلب نظر دهید