انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

مغان: آتش سوزی در جنگل های مرزی آذربایجان و ایران

Photo0305

اویان نیوز: دو روز پیش جنگل های مرزی آذربایجان و ایران در نزدیکی شهر پارساباد مغان دچار حریق شد.

به گزارش اویان نیوز، سه شنبه ۲۷خرداد۹۳ وقوع آتش سوزی مهیب در جنگل های مرزی شهرستان پارس آباد مغان خسارت هایی به منابع طبیعی این منطقه وارد کرده است.

خانش خداویردی زاده رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری پارس آباد سه شنبه شب در گفت و گو با ایرنا، گفت: بر اثر این آتش سوزی تا کنون صدها اصله از درختان جنگل های نوار مرزی ایران و جمهوری آذربایجان طعمه حریق شده است.

این مقام مسئول یک روز پس از آن اظهار داشت: این آتش سوزی با اعزام اکیپ های کمکی آتش نشانی از شهرستان بیله سوار مغان و با بسیج نیروهای امدادی و مردمی خاموش شد.

به گفته ی وی میزان دقیق خسارت آتش سوزی مشخص نشده است.

خانش خداویردی زاده در زمان حریق اعلام کرده بود که تنها یک دستگاه آتش نشانی در عملیات مهار آتش سوزی حضور دارد و خواستار بسیج امکانات منطقه و مشارکت جدی سایر دستگاه ها در این عملیات شده بود.

به گفته شاهدان عینی این آتش سوزی جنگل های اطراف رودخانه آراز علاوه بر نابودی زیست گاههای گونه های گیاهی و جانوری، معضلاتی در زندگی روزمره ساکنان منطقه مغان ایجاد کرده است.

دود غلیظ و پراکندگی بقایای ناشی از سوختگی محیط اطراف از نظر تنفسی و بهداشتی مشکلات زیادی برای ساکنان بوجود آورده است.

از طرفی با ادامه این آتش سوزی، احتمال گسترش آن به مزارع کشاورزی و روستاهای نزدیک رودخانه آراز وجود دارد؛ این اتفاق احتمالی خسارت جبران ناپذیری را به اکوسیستم و اقتصاد منطقه وارد می کند.

 Photo0304 Photo0305 Photo0306

درباره این مطلب نظر دهید