انتخاب زبان

آخرین اخبار

مفقود شدن 30 خبرنگار در سوریه

80766901-4653659

اویان نیوز:  براساس گزارش‌ها دست کم ۳۰ خبرنگار همچنان در سوریه مفقود هستند و این در حالی است که آدم‌ربایی گسترده خبرنگاران در سوریه بی‌سابقه است. ربوده شدن بسیاری از این خبرنگاران گزارش نشده به این امید آنکه به مذاکره درباره آزادی آن‌ها کمک شود.

 به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، از جمله خبرنگارانی بین‌المللی که در سوریه مفقود هستند، یا به گروگان‌ گرفته شده‌اند و هویت آن‌ها توسط خبرگزاری‌ها یا اعضای خانواده‌هایشان مشخص شده، می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

 ۱) خبرنگار اردنی با اصلیتی فلسطینی. وی برای شبکه ماهوارهای “الحره” که در آمریکا مستقر است کار می‌کند. وی پس از ورود به سوریه از طریق ترکیه در ۲۰ اوت سال میلادی دزدیده شد.

 ۲) دو خبرنگار فرانسوی که هر دو برای ایستگاه رادیویی “اروپا ۱″ گزارش تهیه می‌کردند. آن‌ها شش ژوئیه سال جاری میلادی در حالی که از طریق مرز سوریه با ترکیه به سمت شهر حلب در حرکت بودند، ربوده شدند.

 ۳) یک خبرنگار آمریکایی. وی آخرین بار ۲۲ نوامبر سال جاری میلادی در شمال غرب سوریه جایی که با خبرگزاری فرانسه و پایگاه خبری گلوبال پست همکاری می‌کرد، دیده شده بود.

۴) یک خبرنگار و یک عکاس فرانسوی. این خبرنگار مرتبا برای مجله خبری “لوپوآن” و کانال تلویزیونی “آرته” گزارش تهیه می‌کند. هر دو آن‌ها ۲۲ ژوئن سال جاری میلادی توسط گروه ناشناسی در شهر الرقه ربوده شدند.

۵) یک خبرنگار لبنانی. وی به عنوان فیلمبردار برای کانال ماهواره‌ای “اسکای نیوز عربی” کار می‌کند و ۱۵ اکتبر سال جاری میلادی رد حالی که در نزدیکی حلب مشغول کار بود، دزدیده شد.

۶) یک خبرنگار اسپانیایی که برای روزنامه “ال پریودیکو” کار می‌کند و چهار سپتامبر ۲۰۱۲ میلادی در نزدیکی حماة ربوده شد.

۷) یک خبرنگار موریتانیایی که برای شبکه خبری “اسکای نیوز عربی” گزارش تهیه می‌کند. وی ۱۵ اکتبر سال جاری میلادی در حالی که در نزدیکی حلب مشغول تهیه گزارش بود، ربوده شد.

۸) یک خبرنگار آمریکایی که به عنوان خبرنگار مستقل برای روزنامه “مک کلاچی”، “واشنگتن پست” و شبکه ماهواره‌ای “الجزایر” انگلیس گزارش تهیه می‌کند. وی ۱۳ اوت ۲۰۱۲ میلادی در حالی که در دمشق مشغول کار بود ربوده شد.

درباره این مطلب نظر دهید