انتخاب زبان

آخرین اخبار

مقامات ایران دست داشتن "جیش العدل" در ترور دادستان زابل را رد کردند

0,,17133544_403,00

اویان نیوز: رئیس شورای تامین زابل و معاون اول قوه‌ی قضائیه می‌گویند که “جیش العدل” دادستان عمومی شهر زابل را ترور نکرده است. همچنین از بازداشت چند مظنون در رابطه با این ترور خبر داده شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از دویچه‌وله، هوشنگ ناظری، رئیس شورای تامین زابل در گفت‌وگویی با خبرگزاری “فارس” مدعی شد که گروه “جیش العدل” دادستان این شهر را ترور نکرده است.

این در حالی است که گروه جیش العدل با انتشار بیانیه‌ای مسئولیت قتل موسی نوری قلعه‌نو، دادستان زابل و همراه وی را برعهده گرفت و برای ترور یکی دیگر از مقام‌های قضایی این استان، یکصد میلیون تومان جایزه تعیین کرد.

ناظری در گفت‌وگو با “فارس” تاکید کرد که هیچ مستنداتی که نشان دهد گروه جیش العدل در این ترور دست داشته، وجود ندارد و ادعای این گروه را “بی‌اساس” دانست.

رئیس شورای تامین زابل همچنین اعلام کرد که چندین مظنون در رابطه با این ترور بازداشت شدند و تحقیقات در این پرونده ادامه دارد.

همزمان خبرگزاری دولتی “ایرنا” نیز به نقل از سیدابراهیم رئیسی، معاون اول قوه‌ی قضائیه دست داشتن گروه “جیش العدل” در این ترور را تکذیب کرد. رئیسی در مراسم یادبود حبیب‌الله عسگراولادی در مسجد ارک تهران، در گفت‌وگو با این خبرگزاری گفت که دست داشتن جیش العدل در ترور از سوی قوه‌ی قضائیه تایید نمی‌شود.

“جیش العدل” در بیانیه‌ای که منتشر کرد و مسئولیت ترور را برعهده گرفت، گردان نظامی “نعمت‌الله توحیدی” را که از زیرشاخه‌های نظامی گروه است به عنوان طراح و اجراکننده‌ی این ترور معرفی کرد.

این گروه در بیانیه‌ی خود مدعی شد که به زودی فیلمی از این عملیات ترور را منتشر خواهد کرد. آن‌ها این ترور را پاسخی به اعدام ۱۶ تن از اعضای زندانی خود در زندان زاهدان توصیف کردند.

“جیش العدل” در ماه جاری ۱۴ مرزبان ایران در حوالی شهرستان سراوان را نیز به قتل رساند. قوه قضائیه ایران نیز در واکنش ۱۶ تن از زندانیان منسوب و عضو این گروه سنی مذهب و بلوچ را اعدام کرد.

علی یونسی، دستیار ویژه‌ی حسن روحانی در امور اقلیت‌های کشور در واکنش به این ترور و اعدام‌ها از نیروهای امنیتی کشور خواست تا با کنار گذاشتن اختلافات، ریشه‌های ترور را شناسایی کنند. او بار دیگر خواستار مشارکت دادن بیشتر سنی‌ها در امور مدیریتی و اجرایی کشور شد و مشارکت هرچه بیشتر مردم در امور را راه درست برای پیشگری از وقایع تروریستی دانست.

سابقه خبر در اویان نیوز:

چند نفر به اتهام ترور دادستان زابل بازداشت شدند

درباره این مطلب نظر دهید