انتخاب زبان

آخرین اخبار

ممانعت از آزادی موقت سیامک میرزایی

siamak-mirzaei

اویان نیوز: دادگاه انقلاب گلستان به پیشنهاد ماموران امنیتی بازداشتگاه اوین از پذیرش وثیقه صادره برای آزادی موقت سیامک میرزایی فعال مدنی آذربایجانی، ممانعت به عمل آورد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، صبح یکشنبه ۱۱مهر۹۵ در حالی که خانواده این فعال مدنی  جهت ارائه وثیقه یک میلیارد تومانی، نزد بازپرس پرونده مراجعه کرده بودند، با عدم پذیرش سند از طرف قاضی  روبرو شد‌ه‌اند.

به گفته یکی از نزدیکان سیامک میرزایی، قاضی رجبی علت عدم اجرای حکم آزادی موقت این فعال را «تماس ماموران امنیتی بند ۲۰۹ و درخواست ایشان بر تعویق اجرای حکم آزادی پس از تعطیلات ماه محرم» عنوان کرده است.

بیش از یک ماه پیش سیامک میرزایی در تماس با همسرش خبر داده بود که پس از چهل روز از سلول انفرادی به سلول چند‌ نفره بند ۲۰۹ انتقال داده شده است .

این فعال مدنی روز ۲۴تیر۹۵ در شهر پارس آباد مغان از توابع استان اردبیل بازداشت و تحت الحفظ جهت انجام بازجویی‌ به بند ۲۰۹  بازداشتگاه اوین منتقل شده است.

  سیامک میرزایی فارغ‌التحصیل مهندسی تولیدات دامی بوده و در سال ٨۹ جهت تحصیل در مقطع فوق‌لیسانس از سوی سازمان سنجش ستاره‌دار اعلام شده بود .

همچنین وی پیش از این در سال‌های ٨۵، ٨۶، ٨۹ و ۹۰ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در مراجع قضایی مربوطه مورد محاکمه قرار گرفته بود.

اداره اطلاعات و سازمان اطلاعات نیروی انتظامی در سال ۹۰ با طرح دو شکایت جداگانه در مجموع باعث صدور ۵ سال حبس برای این شهروند شده بودند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

درخواست صدور قرار وثیقه ۱ میلیارد تومانی برای سیامک میرزایی

قرار بازداشت سیامک میرزایی یک ماه دیگر تمدید شد

سیامک میرزایی به زندان اوین منتقل شد

درباره این مطلب نظر دهید