انتخاب زبان

آخرین اخبار

ممانعت از تحویل داروهای چشم مرتضی مرادپور در زندان تبریز

مرتضی مرادپور2

اختصاصی اویان نیوز: مسئولان زندان مرکزی تبریز از تحویل داروهای چشم مرتضی مرادپور ممانعت می کنند.

بنا به اطلاع اویان نیوز، مسئولان زندان مرکزی تبریز با وجود نسخه های پزشکی از تحویل داروهای چشم مرتضی مرادپور زندانی هویت طلب ممانعت می کنند.

وی که به تازگی از مرخصی استعلاجی به زندان مرکزی تبریز بازگشته، در زمان مرخصی به چشم پزشک مراجعه کرده بود و دکتر برای توقف ناراحتی چشم وی داروهایی به او تجویز کرده بود.

با این همه و پس از بازگشت به زندان، مسئولان زندان، با وجود نسخه های پزشکی از تحویل داروها خودداری می کنند.

نزدیکان وی نگرانند، با توقف روند درمان چشمان مرتضی مرادپور، ناراحتی چشمان وی تشدید شود.

پیشتر مسئولان زندان مرکزی تبریز از انتقال داروهای چشم حسین علی محمدی دیگر زندانی هویت طلب به داخل زندان ممانعت کرده بودند. حسین علی محمدی از ناراحتی چشمی رنج می برد و به دلیل مشکل در قرینه چشم می بایست از عینک «یو وی» و قطره های چشم استفاده نماید.

مرتضی مرادپور روز ۲۸اردیبهشت۹۴، از سوی ماموران امنیتی در محل کارش در تبریز بازداشت و برای گذراندن دوران محکومیت خود به زندان مرکزی تبریز منتقل شد.

این فعال در سال ۱۳۸۸ در دادگاه انقلاب تبریز به اتهام اجتماع و تبانی جهت ارتکاب جرم بر علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شده است.

وی به همراه برادر خود فردین مرادپور و چندین نفر دیگر از فعالان آذربایجانی در جریان راهپیمایی خانوادگی ۱خرداد۸۸ در پارک ائل گولی تبریز و پس از طرح شعارهایی در رابطه با حقوق زبانی و ملی آذربایجانی ها بازداشت و پس از نزدیک به شش ماه بازداشت به قید وثیقه آزاد شد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مرتضی مرادپور به مرخصی اعزام شد

مادر مرتضی مرادپور: ناظر زندان با درخواست آزادی مشروط پسرم مخالفت کرد

موافقت شورای زندان تبریز با درخواست آزادی مشروط مرتضی مرادپور

مرتضی مرادپور به بند ۱۲ محکومین زندان تبریز منتقل شد

مرتضی مرادپور فعال مدنی آذربایجانی بازداشت شد

درباره این مطلب نظر دهید