انتخاب زبان

آخرین اخبار

منوچهر متكي در مراغه : سرمايه داران به دلايلي در آذربایجان سرمایه گذاری نمی کنند

muteki

اختصاصی اویان نیوز: در دیدار انتخاباتی منوچهر متکی نامزد یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران از مراغه یکی از جوانان این شهر از برنامه های وی برای احقاق حقوق ملی آذربایجانیان پرسید .

به گزارش خبرنگار اویان نیوز،جمعه ۶ اردیبهشت ۹۲ منوچهر متکی وزیرخارجه پیشین  احمدی نژاد در جلسه پرسش و پاسخ با مردم مراغه سوال جوان مراغه ای درارتباط با برنامه های وی در مورد اجرای اصل ۱۵ قانون اساسی را اینگونه پاسخ داد  :” ایران دارای قومیت هایی هست که زبان و فرهنگ آنها باید مورد توجه قرار گیرد. که متاسفانه چنین نشده است.”

نماینده دوره‌های اول و هفتم مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد اجرای اصل ۱۹ قانون اساسی و رفع تبعیض های اقتصادی و اجتماعی و رتبه بسیار نازل آذربایجان در بخش صنعت، افزود:” باید توجه بیشتری به این موضوع قرار داد. علاوه بر آن سرمایه داران به دلایلی دوست دارند در مناطق دیگری سرمایه گذاری کنند.”

منوچهر متکی گزینه اصلی جبهه پیروان خط امام و رهبری و نیز به عنوان مهم ترین تشکل اصولگرایان در انتخابات ریاست  جمهوری خرداد ۹۲ با جواب های کوتاه و ذکر نکردن دلایل عدم سرمایه گذاری صاحبان سرمایه در آذربایجان در جواب سوالی درارتباط با مواضع دوستانه ایران در قبال ارمنستان و مناقشه قره باغ ، گفت:” ما مخالف هر گونه تجاوز هستیم و مردم آذربایجان خود نیز باید این موضوع را حل کند. در این جنگ ایران نیز کمپ هایی را در اردبیل ایجاد کرده بود.”

یادآور می شود در پی تجاوز ارتش ارمنستان به خاک  جمهوری آذربایجان ۲۰ درصد خاک جمهوری آذربایجان اشغال و حدود ۱۲۰۰۰ هزار نفر کشته و حدود یک میلیون نفر مسلمان آذربایجانی آواره  شده اند. سازمان ملل و شورای امنیت در چندین بیانیه تجاوز ارمنستان وکشتار مسلمانان قره باغ را محکوم کرده است. در سالهای اخیر بارها مردم آذربایجان جنوبی در انتقاد به سیاست های خارجی ایران در قبال ارمنستان اعتراض کرده اند ؛ این اعتراضات مدنی از سوی نیروهای امنیتی سرکوب و تعدادی از فعالان مدنی آذربایجانی نیز بازداشت و مورد بازجویی قرار گرفته اند.(عکس از اینترنت)

 استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

درباره این مطلب نظر دهید