انتخاب زبان

آخرین اخبار

مهدی دیهمی بازداشت و به زندان مراغه منتقل شده است

mehdi-deyhemi

اویان نیوز: مهدی دیهمی فعال مدنی آذربایجانی پس از احضار به پاسگاه انتظامی شهر چهاربرج بازداشت و برای گذراندن دوران بازداشت خود به زندان شهر مراغه منتقل شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از آذوح، ۳آذر۹۴ مهدی (گونتای) دیهمی فعال هویت طلب اهل شهر چهاربرج (از توابع شهرستان میاندوآب) پس از احضار به پاسگاه انتظامی شهر چهاربرج بازداشت و برای گذراندن دوران بازداشت خود به زندان شهر مراغه منتقل شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب شهرستان مراغه به ریاست قاضی داورنیا این فعال آذربایجانی را به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۱ سال حبس تعزیری محکوم کرد.

قاضی داورنیا به استناد «محتویات پرونده و کشف فلش حاوی محتویات قوم گرایی» از مهدی دیهمی، وی را به فعالیت تبلیغی علیه نظام محکوم کرده است.

این حکم در شعبه ۸ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی عینا تایید شد.

روز ۱۰شهریور۹۳ مهدی دیهمی و اصغر نصرتی دو نفر از فعالان مدنی اهل شهر چهاربرج (از توابع شهرستان میاندوآب)  از سوی ماموران امنیتی در شهر ملکان بازداشت شده بودند.

به گفته ی نزدیکان این فعالان آذربایجانی، ماموران امنیتی در روزهای پس از آزادی مهدی دیهمی به منزل و محل کار وی مراجعه کرده، ضمن تفتیش این اماکن اقدام به فیلمبرداری از آن کرده اند.

ماموران امنیتی در مراجعات خود کتاب ها، پوسترها و لوازم شخصی این فعال آذربایجانی را ضبط نموده اند.

پیشتر مهدی دیهمی در جریان اعتراضات آذربایجان به خشک شدن دریاچه اورمیه روز ۸شهریور۹۰ بازداشت و با حکم شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی مهاباد و به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» و «فعالیت به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام» به ۵ ماه حبس محکوم شده بود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

مهدی دیهمی فعال آذربایجانی به ۱ سال حبس تعزیری محکوم شد

درباره این مطلب نظر دهید