انتخاب زبان

آخرین اخبار

مهدی کوخیان و سجاد افروزیان با پایان دادن به اعتصاب غذای خود با صدور وثیقه به زندان مراغه منتقل شدند

اویان

اویان نیوز: مهدی کوخیان و سجاد افروزیان از بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه تبریز به زندان مراغه منتقل شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، روز یکشنبه ۳بهمن۹۵ مهدی کوخیان و سجاد افروزیان با صدور قرار وثیقه از بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه تبریز به زندان مراغه منتقل شدند.

به نوشته هرانا برای سجاد افروزیان وثیقه ۵۰ میلیون تومانی صادر شده هر چند از مبلغ وثیقه مهدی کوخیان اطلاعی در دست نسیت.

لازم به ذکر است این دو فعال آذربایجانی که در اعتصاب غذا به سر می بردند در تاریخی نامشخص در بازداشتگاه نهاد اطلاعات سپاه به اعتصاب غذای خود پایان داده اند.

پیش از این گزارش شده بود مهدی کوخیان در بازداشتگاه اداره اطلاعات سپاه پاسداران تبریز مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

 این فعال آذربایجانی تا ۳ روز بعد از انتقال به این بازداشتگاه، لبهای خود را دوخته نگه داشته بود. اما بازجویان این اداره نظامی با اجبار و ضرب و شتم لبهایش را باز کرده اند اما وی هم‌چنان به اعتصاب غذای خود ادامه داده بود.

صبح روز یکشنبه ۲٨آذر۹۵ مهدی کوخیان و کریم چایچیان دو فعال مدنی آذربایجانی از سوی ماموران امنیتی در شهر ملکان بازداشت شدند. ماموران با ورود به منازل این دو فعال آذربایجانی ضمن تفتیش منزل ایشان، کامپیوتر و وسایل شخصی آنها را ضبط کردند.

به گفته خانواده‌های این دو فعال آذربایجانی، بازداشت آنها در ارتباط به شکایت شهردار و نماینده شهر ملکان از کانال خبری منتسب به این دو فعال می باشد.

به گفته نزدیکان این دو فعال، برای هر دو فعال آذربایجانی قرار وثیقه صادر شده بود که هر دوی آنها با تاکید بر بیگناهی خود از گذاشتن وثیقه خودداری کردند.

مهدی کوخیان و کریم چایچیان از ۱دی۹۵ از هنگام انتقال از اماکن ملکان به زندان مراغه با دوختن لب های خود دست به اعتصاب غذا زده و به بخش قرنطینه زندان منتقل شدند.

کریم چایچیان در ساعات پایانی روز پنجم دی ماه از زندان مراغه آزاد شد.

در۲۶دی۹۵ماموران با هجوم به منزل افروزیان و بازرسی توهین آمیز و خشونت بار منزل در حالی که حاضر به ارائه هیچ حکمی اعم از بازداشت یا تفتیش منزل نبودند باعث ایجاد رعب و وحشت اهالی منزل شدند.

مادرسجاد افروزیان که به رفتار ماموران اعتراض کرده بود از ضرب و شتم آنان در امان نماند و حتی تهدید شد که در صورت ادامه اعتراض ماموران خانمی برای بازداشت او اعزام خواهند شد.

نیروهای امنیتی که بالغ بر ۱۰ تن گزارش شده اند، از اداره اطلاعات تبریز اعزام شده بودند، آنها علاوه بر سجاد قصد بازداشت برادر او «فردین افروزیان» را نیز داشتند که به دلیل عدم حضور در منزل موفق به این بازداشت نشدند.

سجاد افروزیان که توام با ضرب و شتم بازداشت شده است در زمان دستگیری به خانواده خود اعلام کرد «به دلیل بی گناهی و اینکه حکم دستگیری من را ندارند، به نشانه اعتراض به برخورد بد ماموران، اعتصاب غذا خواهم کرد».

 سجاد و فردین افروزیان هر دو دارای سوابق بازداشت هستند از جمله در۱۸آبان۹۴ در رابطه با شرکت در سلسله تظاهرات های سراسری در اعتراض به برنامه تلویزیونی نژادپرستانه «فیتیله» بازداشت شدند و حدود ۴۰ روز را در این دوره از بازداشت در زندان تبریز به سر بردند.

درباره این مطلب نظر دهید