انتخاب زبان

آخرین اخبار

مهدی کوخیان و عباس ولی‌زاده به 9 سال زندان محکوم شدند

indir

اویان نیوز:مهدی کوخیان و عباس(اوختای) ولی‌زاده در دادگاه انقلاب مراغه، به یک و هشت سال زندان محکوم شدند.

بنا به اطلاع گزارشگران هرانا،ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو فعال مدنی آذربایجان به نام‌های مهدی کوخیان و عباس ولی‌زاده که روز بیست و دوم اسفند نود، در شعبه اول دادگاه انقلاب مراغه، محاکمه شده بودند به ترتیب به یک و هشت سال حبس تعزیری محکوم شدند.
نامبردگان روز دهم دی ماه نود در شهر ملکان دستگیر و قرار بازداشت موقت، در مورد آن‌ها صادر و در ابتدای امر به ادارهٔ اطلاعات و بعد به زندان مراغه اعزام شده بودند.
اتهامات کوخیان و ولی‌زاده، طبق حکم محکومیت صادره، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی، توهین به مقدسات اسلامی و مقام رهبری، در فضای مجازی عنوان شده است.
یکی از نزدیکان این دو فعال مدنی طی گزارشی به خبرگزاری هرانا نوشت: “مستنداتی که رییس شعبه اول دادگاه انقلاب مراغه (داورنیا) با اتکاء به آن‌ها، چنین محکومیت سنگینی صادر کرده است، فاقد وجههٔ حقوقی و قانونی می‌نماید. به عنوان نمونه، توهین به امام جمعهٔ ملکان به خاطر ممانعت امام جمعهٔ ملکان از نام گذاری دو خیابان در ملکان به نام “آتا” و “آنا”، درج مطلبی در ارتباط با مناطق زلزله زدهٔ آذربایجان، به اشتراک گذاشتن کاریکاتوری از خامنه‌ای و احمدی‌نژاد در فیسبوک، درج تصویر یکی از بازداشت شدگان آذربایجان در اینترنت و تقاضای آزادی وی، اهانت به مراسمات مذهبی و عزاداری در ماه محرم و یکی از مداحان ملکان و….”
گفتنی است، وکالت این دو فعال مدنی آذربایجان، بر عهدهٔ فاطمه ستاری بوده است.

خبرگزاری هرانا

سابقه خبر در اویان نیوز:

http://tiny.cc/sv7vtw

http://tiny.cc/z3f0uw

indir

1

مهدی-کوخیان

درباره این مطلب نظر دهید