انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

میانگین ابتلا به سرطان در اردبیل بالاتر از میانگین کشوری است

Stomach_Cancer550_ab

اویان نیوز: رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل گفت: میانگین ابتلا به سرطان معده و مری در استان اردبیل بالاتر از میانگین کشوری است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، فرهاد پورفرضی عصر یکشنبه در نشست اعضای هیئت علمی و فعالان مراکز علمی و دانشگاهی علوم پزشکی اردبیل با معاون علمی و فناوری رئیس جمهور،  به مشکل جدی افزایش مبتلایان به سرطان معده و مری در استان اردبیل اشاره کرد و گفت: این میانگین در مردان ۵۱ درصد و در زنان حدود ۱۵٫۴ در هزار نفر است و این نشانگر آنست که آمار مبتلایان ما، از متوسط کشوری بالا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل تصریح کرد: ما با همکاری مسئولان وزارت بهداشت و درمان در یک سری مطالعات آینده‌نگر و جامع سعی می‌کنیم تا کار مداخله را در پیشگیری و درمان زودهنگام به انجام برسانیم که برای آغاز کار، به ۱۵ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امیدواریم معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور در عملیاتی شدن این طرح و ثمربخشی مطالعاتی یاریگر ما باشند.

پورفرضی ضرورت راه‌اندازی مرکز تحقیقات، آموزش و پژوهش به همراه تقویت طرح مداخله در بهبود و درمان بیماری‌های سرطان گوارشی نظیر معده و مری را یادآور شد و ادامه داد: با توجه به عوامل محیطی و مواد سمی بر جا مانده در مواد غذایی امیدواریم در قالب این طرح جامع بتوانیم به نتایج مثبتی در پیشگیری و درمان این بیماری‌ها دست پیدا کنیم.

درباره این مطلب نظر دهید