انتخاب زبان

آخرین اخبار

میلاد اکبری با قرار وثیقه از زندان تبریز آزاد شد

میلاد1 اکبری

اویان نیوز: میلاد اکبری فعال مدنی آذربایجانی، با تودیع وثیقه از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از هرانا، میلاد اکبری فعال مدنی اهل تبریز، با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

علی حمزه زاده دیگر متهم پرونده کماکان در اداره اطلاعات این شهر به سر می برد.

پنجشنبه ۱۰تیر۹۵ میلاد اکبری و علی حمزه زاده دو فعال منی اهل تبریز درپی احضار وزارت اطلاعات و حضور در این اداره بازداشت شده بودند و در طول مدت بازداشت و در اعتراض به روند بازداشت در اعتصاب غذا بسر برده‌اند.

یک منبع نزدیک به این دو فعال در این‌باره به هرانا گفت: «خانواده میلاد و علی پس از مراجعه این دو جوان به اداره اطلاعات از سرنوشت آن‌ها بی‌خبر ماندند. آنها تلاش خود برای کسب اطلاع از وضعیت میلاد و علی را با مراجعه به اداره اطلاعات شروع کردند اما در روز نخست مسئولین اداره اطلاعات از سرنوشت آنها اظهار بی اطلاعی میکردند و مسئولیت بازداشت آنان را نمی‌پذیرفتند تا اینکه با مراجعه مامورین اداره اطلاعات در روز بعد به منزل میلاد و تفتیش آن‌جا خانواده‌ها از نگهداری آنان در این اداره مطمئن شدند.»

این منبع مطلع هم‌چنین در مورد اعتصاب غذا و نحوه اطلاع خانواده آن‌ها از این موضوع خاطرنشان کرد: «مامورین امنیتی که به خانه میلاد آمده بودند به خانواده‌اش گفته اند از لحظه ورود به بازداشتگاه این دو لب به غذا نزده‌اند و پاسخ سوالات ما را هم نمی‌دهند. ما به آن‌ها اجازه می‌دهیم با خانه تماس بگیرند و شما بخواهید تا اعتصابشان را بشکنند. با اینحال در تماسی که این دو زندانی با خانواده های خود گرفتند بر عدم شکستن اعتصاب غذا و عدم پاسخ به سئوالات به دلیل نامشخص بودن دلیل اصلی بازداشت پافشاری کردند.»

براساس گزارش ها، پرونده این فعالان در شعبه ۷ بازپرسی دادگاه انقلاب تبریز در حال رسیدگی است. به گفته دادستان تبریز اتهام این شهروندان «تبلیغ علیه نظام» و «تشویق به تجمع غیرقانونی» است.

همزمان با «روز قدس» دستکم ۴ فعال مدنی در شهرهای تبریز و اهر از سوی ماموران امنیتی بازداشت شدند.

ابراهیم نوری و اکبر جهانگیرزاده دو فعال آذربایجانی اهل اهر از این بازداشت شدگان، عصر روز دوازدهم تیرماه آزاد شدند.

گفته می شود دلیل بازداشت ایشان «پیشگیری از ارتکاب جرم» با توجه به فعالیت‌های سال گذشته آنان بوده است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

اعتصاب غذای دو فعال مدنی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز

بازداشت دستکم ۴ فعال مدنی در شهرهای تبریز و اهر

درباره این مطلب نظر دهید