انتخاب زبان

آخرین اخبار

میلاد بالسینی مدیرمسئول نشریه «ائلین» از تحصیل منع شد

milad balesini

اختصاصی اویان نیوز: با حکم کمیته انضباطی دانشگاه مراغه میلاد بالسینی مدیرمسئول نشریه دانشجویی «ائلین» ۱ ترم از تحصیل منع شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، میلاد بالسینی مدیرمسئول نشریه دانشجویی «ائلین» از سوی کمیته انضباطی دانشگاه مراغه به «توبیخ کتبی و درج در پرونده» و «منع موقت از تحصیل به مدت یک نیمسال بدون احتساب سنوات» محکوم شد.

میلاد بالسینی دانشجوی کارشناسی رشته روانشناسی و اهل میانه است.

این حکم به دنبال توقیف نشریه «ائلین» به این دانشجو ابلاغ شده است.

پیشتر، با حکم «کمیته ناظر بر نشریات دانشگاه مراغه» نشریه دانشجویی «ائلین» به مدت یک سال توقیف و میلاد بالسینی مدیر مسئول این نشریه به کمیته انضباطی احضار شده بود.

این تصمیم پس از انتشار نهمین شماره نشریه در اردبیهشت سال جاری اتخاذ شده ولی در روزهای اخیر به مدیر مسئول آن ابلاغ شده است.

به گفته یکی از مسئولان دانشگاه، مهدی دواتگری نماینده مراغه و عجب‌شیر در مجلس شورای اسلامی «شاکی خصوصی» این نشریه بوده اند.

به گفته ی این مسئول، دواتگری پس از انتشار آخرین شماره نشریه «ائلین» در «شورای نظارت بر نشریات دانشجویی» کشور طرح شکایت کرده و موجب توقیف این نشریه شده است.

مهدی دواتگری عضو «کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی» مجلس  شورای اسلامی است.

فصلنامه دانشجویی «ائلین» به دو زبان تُرکی و فارسی با مدیر مسئولی میلاد بالسینی و اعضای کانون آذربایجان شناسی دانشگاه سراسری مراغه از چهار سال گذشته منتشر می‌شد.

hokm milad balesini

سابقه خبر در اویان نیوز:

نشریه «ائلین» دانشگاه مراغه توقیف شد

نهمین شماره نشریه دانشجویی «ائلین» منتشر شد

ششمین شماره نشریه دانشجویی «ائلین» منتشر شد

درباره این مطلب نظر دهید