انتخاب زبان

اخبار

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

میلان: درخشش گروه آیینی تبریز در اکسپوی ۲۰۱۵

1811357

اویان نیوز: نوجوانان گروه آیینی تبریز با پرفورمنس‌های فولکلور آذربایجانی میزبان مخاطبان اکسپوی ۲۰۱۵ میلان شدند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری مهر، گروه آیینی تبریز برای ارایه فرهنگ آذربایجان راهی میلان شد تا علاوه بر اجرا در مراسم روز ملی ایران در اکسپو ۲۰۱۵، به مدت دو هفته میزبان مخاطبان این رویداد بین‌المللی باشد.

به دلیل تنوع فرهنگی و آیین‌های تُرکی، از هر آیین آذربایجان یک اجرا برای نمایش در میلان توسط گروه آیینی تبریز آماده شده است.

«قایتاغی» (دلیرمردان) که نمایش اتحاد و همبستگی و سلحشوری آذربایجان است به همراه «یاللی» که قدیمی‌ترین آیین آذربایجانی است و گذر تاریخ و نحوه شکل‌گیری تمدن‌ها را نشان می‌دهد از پرفورمنس‌هایی است که این گروه در میلان اجرا می‌کنند.

همچنین این گروه علاوه بر اجرای ویژه خود ، در مدت ۱۵ روز حضور در اکسپو ۲۰۱۵ میلان، پرفورمنس چوپان لار (یک نمایش آیینی است که زندگی عشایری و روستانشینی را تداعی می‌کند)، رقص گلشن (اختصاص به فصل بهار و رویش دارد) و شله‌گوی (از رقص های قدیمی آذربایجان که مربوط به کشت و کار است) را برای مخاطبان بین‌المللی خود به نمایش می‌گذارند.

نوجوانان بین ۱۳ تا ۱۵ سال گروه آیینی تبریز پیش از این در هشت جشنواره بین‌المللی همچون جشنواره کودک ترکیه، دو دوره جشنواره نمایش‌های آیینی_سنتی و دو دوره جشنواره تئاتر فجر حضور داشته‌اند، کسب مدال طلای جشنواره بلغارستان و عنوان گروه برتر دو دوره جشنواره «اقوام ایران زمین» از موفقیت‌های این گروه است.

پیشتر گروه موسیقی و آئینی «هالای» با حضور در این جشنواره موسیقی، آئین‌ها و بازی‌های محلی آذربایجانی را به نمایش گذاشتند.

اکسپو ۲۰۱۵ میلان با موضوع تغذیه زمین، انرژی برای حیات از ۱۱ اردیبهشت ماه تا ۹ آبان ماه سال ۱۳۹۴ در شهر میلان ایتالیا برگزار شده و ۱۴۵ کشور در این رویداد جهانی شرکت دارند.

سابقه خبر در اویان نیوز:

نوای موسیقی آذربایجانی در اکسپو ۲۰۱۵ میلان

درباره این مطلب نظر دهید