انتخاب زبان

آخرین اخبار

میکائیل ( سالار) طوری به زندان تبریز منتقل شد

salar turi

اویان نیوز: امروز میکائیل ( سالار) طوری فعال ملی – مدنی آذربایجانی به زندان تبریز منتقل شد.

بنا به اخبار رسیده به اویان نیوز، سه شنبه ۲۳مهر۹۲ سالار طوری فعال ملی – مدنی آذربایجانی پس از حدود ۱ماه بازداشت در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز به زندان مرکزی تبریز انتقال یافت.

سالار طوری روز ۲۵شهریور۹۲  پس از مراجعه به بازپرسی در دادگستری  تبریز در ارتباط با پرونده کافه یانار از سوی ماموران امنیتی بازداشت و به اداره اطلاعات تبریز منتقل شد.

به گفته صمدی یکی از مسئولان قضایی دادگستری تبریز بازداشت این فعال آذربایجانی در ارتباط با پرونده بازداشت وی در ۱اسفند۹۰ می باشد.

دو روز پس از بازداشت این فعال ملی – مدنی آذربایجانی ماموران امنیتی با تماس تلفنی با پدر سالار طوری وی را تهدید و مورد بازجویی قرار داده اند.

خانواده این فعال مدنی بعلت عدم  پاسخگویی مسئولان قضائی در نامه ای با ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی میکائیل(سالار) طوری به عملکرد دستگاه قضائی و اداره اطلاعات تبریز اعتراض کرده و خواستار آزادی وی و دیگر فعالان دربند آذربایجانی شده اند.

پیشتر سالار طوری به خاطر فعالیت های هویت طلبانه خود بازداشت و به زندان محکوم شده است.

وی روز ۶اسفند۹۱ در آستانه نخستین بازی آسیایی تراختور باهجوم ماموران امنیتی-انتظامی به کافه یانار در منطقه گلشهر تبریز به همراه ۵۰ تن از فعالین ملی و نیز مشتریان عادی این کافه بازداشت شد.

پس از آن روز ۱۲اسفند۹۱ سالار طوری به همراه محمد امیری، محمد خطیبی، علی سیرناک وعادل خندان پس از حضور در اولین جلسه دادگاه بار دیگر بازداشت و به زندان تبریز منتقل گردید.

وی روز ۲۲ اسفند۹۱ به همراه سایر فعالین بازداشت شده به قید وثیقه ۱۰۰میلیون تومانی از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

وی همچنین روز ۱اسفند۹۰ در آستانه روز جهانی زبان مادری به همراه وحید حبیب چشمه در منزل شخصی خود بازداشت شده بود. وی پس از نزدیک به ۳ ماه بازداشت موقت روز ۲۰اردیبهشت۹۱ به حکم برائت شعبه یک دادگاه انقلاب تبریز از زندان مرکزی تبریز آزاد شد.

شعبه ی هشتم دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان شرقی پس از اعتراض معاون دادسرای عمومی و انقلاب تبریز (موقری) به شعبه ی تجدید نظر، حکم برائت سالار طوری و وحید حبیب چشمه را نقض و ایشان را به چهار ماه حبس تعلیقی محکوم نمود.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع ” اویان نیوز ” مجاز است.

سابقه خبر در اویان نیوز:

قرار بازداشت میکائیل(سالار) طوری تمدید شد

بی خبری از وضعیت سالار طوری فعال مدنی آذربایجانی

سالار طوری بازداشت شد

بازداشت شدگان کافه یانار آزاد شدند

دومین جلسه دادگاه بازداشت شدگان کافه یانار برگزار شد

بازداشت شدگان کافه یانار به زندان تبریز منتقل شدند

وضعیت نامشخص بازداشت شدگان کافه یانار

تمام بازداشت شدگان کافه یانار آزاد شدند

به جز ۵ تن بقیه بازداشت شدگان کافه یانار آزاد شدند

فوری:دستگیری تعدادی از فعالین ملی-مدنی در تبریز

درباره این مطلب نظر دهید