انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

نارضایتی مردم قوشا چای از کمبود پزشک متخصص

اویان نیوز : شهرستان میاندوآب به دلیل دارا بودن موقعیت ارتباطی ومواصلاتی وارتباط دهنده ۳استان در شمالغرب کشور به عنوان یکی از شهرستانهای مهم در تردد مسافران محسوب می شود که این امر خود توجه ویژه به ارائه خدمات پزشکی و درمانی در این شهرستان را بیش از پیش روشن می کند.
وقوع برخی تصادفات جاده ای و نیاز ضروری به ارائه خدمات به مجروحان یکی از مسائلی است که در این شهرستان توسط متولیان حوزه سلامت باید مورد توجه جدی قرار گیرد و این در حالیست که در برخی موارد به علت عدم ارائه خدمات تخصصی صدمات جبران ناپذیری ممکن است متوجه مجروحان شود.
از سوی دیگر عدم ارائه خدمات تخصصی در میاندوآب در برخی موارد منجر به اعزام بیماران به شهرهای اطراف می شود که علاوه بر اینکه ممکن است خطراتی برای بیمار به همراه داشته باشد حامل هزینه های گزاف نیز برای خانواده بیماران خواهد بود.
شهرستان میاندوآب هم اکنون دارای دوبیمارستان شهید عباسی وحضرت فاطه زهرا(س)(ویژه بانوان)بوده که جوابگوی میزان مراجعه مردم نمی باشد واین درحالی است که فرماندار از ساخت فاز دوم بیمارستان حضرت فاطمه زهرا(س)وبیمارستان ۲۶۰تختخوابی که نزدیک به دو سال است از تصویب احداث آن می گذرد وهم اکنون هیچ نمود عینی وپیشرفت فیزیکی ندارد،خبرداده است .

2_35759
شهروندان میاندوآبی در گفتگو با خبرنگار ما، در این شهرستان از برخی مشکلات و چالشهای حوزه سلامت در این شهرستان گلایه کردند.

مشکلاتی از قبیل کمبود پزشک متخصص، عدم ارائه برخی خدمات تخصصی و اعزام بیماران به مرکز استان و حتی برخی شهرهای مجاور مانند مراغه وتبریز از گلایه های مردم در این زمینه بود.
شهروندان میاندوآب اظهار داشتند؛چرا در شهرستانی که عنوان معاونت استانداری ووفرمانداری ویژه را یدک می کشد،ومرکز اتصال سه استان در شمال غرب کشور ودارای موقعیتی عالی است،خدمات پزشکی تخصصی به جز مرکز MRIکه سال گذشته افتتاح شده است ،وجود ندارد وما مجبوریم برای درمان بیماریها به پرشکان متخصص وفوق تخصص در تبریز وتهران مراجعه کنیم.

از سوی دیگر برخی میاندوآب را به عنوان محل آموزش و کسب تجربه برای برخی از پزشکان معرفی کردند وگفتند:هرساله چندین پزشک متخصص وفوق تخصص از این شهرستان پس از کسب تجربه ودرواقع معروف شدن،به شهرهای دیگر بخصوص تبریز نقل مکان می کنند ومسئولین باید فکری در این زمینه کنند.
فرماندار میاندوآب نیز نسبت به کمبود پزشک متخصص در این شهرستان انتقاد کرد و گفت:علاوه بر این در برخی از تخصص ها نیز پزشک نداریم وبیماران ناچارند برای معالجه به مرکز استان وشهرهای دیگر مراجعه کنندوباید چاره ای اندیشید وبا دریافت امکانات وتجهیزات زمینه را محیا کرد.
3_35760
ضرورت اجرای طرح پزشک خانواده در میاندوآب
یکی از رسالت های مهم نظام جمهوری اسلامی پیاده کردن عدالت اجتماعی در ابعاد مختلف در سطح جامعه است که تامین بهداشت و سلامت مردم از جمله اولویت های مهم در اجرای این امر است.
ونیز یکی از طرحهای مهم در دست اجرا در این زمینه اجرای طرح پزشک خانواده است که همت بیشتر مسئولین بدور از هرگونه غرض ورزی وتلاش وکوشش همگانی را می طلبد.

جلالی فرماندار میاندوآب در این زمینه نیز باتاکید براجرای کامل طرح پزشک خانواده در این شهرستان گفت:به منظور برقراری عدالت اجتماعی در حوزه درمان وسلامت این طرح باید در شهرستان وبویژه در روستاهای محروم اجرا شود.

زرین خبر

درباره این مطلب نظر دهید