انتخاب زبان

زنجان

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

نبود صنایع مادر در زنجان موجب مهاجرت تحصیل کرده ها می شود

اویان

اویان نیوز: به گفته نایب‌رئیس اتاق بازرگانی زنجان استان زنجان شهری مهاجرفرست است و به دلیل عدم پیشرفت صنایع و نبودصنایع مادر تخصصی، تحصیل‌کرده‌ها از این استان می‌روند.

 به گزارش اویان نیوز به نقل از ایسنا محمدتقی مقدم‌فرد اظهار کرد: اخیرا جلسه‌ای به منظور بررسی و تکمیل فاز دوم سند استراتژیک بخش صنعت استان در کمیسیون صعت اتاق برگزار شد و در این جلسه مشکلات سرمایه‌گذاری در استان زنجان نیز مطرح و برررسی شد. به دلیل وجود مشکلات اداری در بحث سرمایه‌گذاری و عدم همکاری لازم نهادها و دوایر دولتی در زمینه استقرار صنایع جدید  متاسفانه سرمایه‌گذاری در زنجان به کندی انجام می‌شود و سرمایه‌گذاران به دلیل برخورداری از امتیازات مختلف  در سایر استان‌ها علی‌رغم ویژگی‌های منحصر به فرد استان  تمایل چندانی برای ایجاد کارخانه در زنجان ندارند.

این مسئول استان زنجان را شهری مهاجرفرست دانست و گفت: به دلیل عدم پیشرفت صنایع و نبود صنایع مادر تخصصی متاسفانه اغلب تحصیل‌کرده‌های این شهر مجبور به ترک شهراند که دلیل اصلی آن عدم جذب اعتبارات تخصیصی به استان درخصوص ایجاد و راه‌اندازی کارخانجات بزرگ است.

 وی با اشاره به قانون مشاغل سخت و زیان‌آور، خاطرنشان کرد: با گذشت ۱۳ سال از اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور چالش‌ها و معضلات فراوانی در راستای اجرای این قانون وجود دارد که با اجرای این قانون شاهد آن هستیم که نیروی کار جوان و متخصص از چرخه تولید خارج شده و در مواردی نیز با بازگشت خود به اشتغال پس از بازنشستگی موجب عدم اشتغال نیروی کار جوان می‌شود.

 مقدم‌فرد ادامه داد: قانون مشاغل سخت و زیان‌آور مصوب سال ۱۳۸۰ بوده و بازنگری در این قانون و رفع چالش‌های پیش‌رو در ساماندهی مشاغل و نیز رفع آلاینده‌های محیط کار و بهبود فضای کسب و کار مفید خواهد بود.

رئیس کمیسیون صنعت اتاق بازرگانی استان زنجان، تصریح کرد: یکی از عمده‌ترین مشکلات پیش‌روی صنعت استان، برخورد سلیقه‌ای برخی دستگاه‌های دولتی و مؤثر در این حوزه با اجرای این قانون است و دغدغه اصلی جامعه کار و تولید استان صیانت از کار و اشتغال و تقویت فرهنگ تلاش و کوشش در جامعه است.

 نایب‌رئیس اتاق بازرگانی استان زنجان، یادآور شد: اذعان به اصل رعایت حقوق کارگران مشمول این قانون، معضل اصلی افزوده شدن سلیقه‌ای بسیاری از عناوین شغلی به این قانون است که در عمل هیچ تناسب و سنخیتی با آنچه در متن قانون بدان اشاره شده است را ندارند.

درباره این مطلب نظر دهید