انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

نثار گل و ادای احترام به جانباختگان زلزله قره داغ

قاراداغ

اختصاصی اویان نیوز : فعالین مدنی آذربایجان با حضور بر مزار جانباختگان زلزله قره داغ، یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند.

به گزارش خبرنگار اویان نیوز، دوشنبه ۲۱ مرداد ۹۲، جمعی از فعالین ملی – مدنی آذربایجانی همزمان با لحظه وقوع زلزله ۶٫۲ ریشتری قره داغ با حضور در آرامستان روستای میرزا علی کندی ورزقان، ضمن نثار فاتحه و ادای احترام، با اهدای گل یاد و خاطره ایشان را گرامی داشتند.

در این مراسم فعالینی از شهرهای تبریز، سولدوز(نقده) و منطقه قره داغ حضور داشتند.

روز شنبه ۲۱ مرداد ۹۱ دو زمین‌لرزه‌ به بزرگی ۶.۳ و ۶.۲ ریشتر در ساعت ۱۶:۵۳ و ۱۷:۰۴  مناطقی از قره داغ آذربایجان را لرزاند.

به استناد آمار رسمی بر اثر این زمین‌لرزه در شهرستان‌های اهر، ورزقان و هریس، ۳۰۶ نفر کشته و بیش از ۵۰۰۰ نفر مجروح شدند. در مجموع ۱۵۵ هزار نفر دچار حادثه شدند که در اهر ۶۷ هزار نفر، ورزقان ۴۲ هزار نفر، هریس ۴۰ هزار نفر و تبریز شش هزار نفر را در بر می‌گیرد. بیشترین تلفات انسانی از روستاهای «باجه باج»، «گوره دره» و «دبنو» و همچنین شهر ورزقان بود.

به گزارش منابع خبری مسئولین آمار دقیقی از شمار کشته‌شدگان این حادثه ارائه نکرده‌اند. رئیس سازمان مدیریّت بحران شمار قربانیان را ۲۵۳ نفر، وزارت بهداشت ۳۰۶ نفر و پزشکی قانونی ۱۶۹ نفر اعلام کرده‌اند. این در حالی است که بر اساس اعلام سازمان جمعیت هلال احمر، ۱۶ هزار مراسم ترحیم برای درگذشتگان این زمین‌لرزه برگزار شد.

به استناد آمار رسمی در جریان زلزله قره داغ حدود ۳۰ هزار خانه با جمعیت ۴۰۰ هزار نفر تخریب شد.

استفاده از این خبر فقط با ذکر منبع “اویان نیوز” مجاز است

درباره این مطلب نظر دهید