انتخاب زبان

تراکتور

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

نماینده تبریز: مقصر اصلی فدراسیون فوتبال است/فدراسیون: ما بی خبریم

0c4319bc-d03a-4c7b-94bc-e4ab8aa7fecc

اویان نیوز: آخرین دیدار تیم فوتبال تراکتورسازی در چهاردهمین دوره لیگ برتر ایران با حاشیه هایی مواجه شد که به زعم هواداران تراکتور، فدراسیون فوتبال ایران به  عمد مانع قهرمانی این تیم در لیگ برتر شد.

به گزارش اویان نیوز، جمعه ۲۵اردیبهشت۹۴ دیدار دو تیم تراکتورسازی تبریز و نفت تهران در حالی به پایان رسید که بازیکنان، کادر فنی و تماشاگران حاضر در ورزشگاه یادگار امام تبریز برای دقایقی فکر می کردند قهرمان ایران شده اند.

این اتفاق زمانی رخ داد که از دقیقه ۸۷ بازی راه های ارتباطی، اینترنت و شبکه تلفن همراه در ورزشگاه مسدود شد و اعلام شد نتیجه همزمان تیم های سایپا و سپاهان مساوی به پایان رسیده و با این نتایج تراکتور قهرمان لیگ برتر است.

با این حال با گذشت چند دقیقه و پس از معلوم شدن کذب بودن این مسئله، تماشاگران تراکتور با واکنش به این اقدام با ماموران امنیتی حاضر در ورزشگاه درگیر شده و چند نفر از این افراد بازداشت و زخمی شدند.

به نوشته سایت برنامه ۹۰، یکی از عکاسهای دور زمین دیده بود که یکی از مسئولان فدراسیون فوتبال به نیمکت تراکتورسازی گفته که بازی سپاهان و سایپا دو بر دو شده است و حتی با دوربین تلویزیون هم مصاحبه کرد.

تونی اولیورا سرمربی تیم تراکتورسازی در واکنش به اتفاقات پس از بازی به خبرنگاران گفت: آنها به ما کلک زدند و نباید او [فعانی داور دیدار] به تبریز می‌آمد بلکه باید به اصفهان می‌رفت و در جشن قهرمانی سپاهان شرکت می‌کرد.

چند ساعت پس از این اتفاقات، منصوریان سرمربی تیم راه آهن درباره اتفاقات پایان بازی به ایسنا گفت: اواخر بازی فردی وسط زمین آمد و با دست اشاره کرد که بازی سپاهان ۲-۲ شده است. این ۸ دقیقه زشت را ۸ دقیقه تلخ تاریخ فوتبال ایران می‌دانم.

محمداسماعیل سعیدی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در واکنش به وقایع پایان بازی در گفتگو با تبریز بیدار عنوان کرد: مقصر اصلی شکل گیری این حادثه فدراسیون فوتبال می باشد و مسئولان ورزشگاه نیز باید سریعا پاسخگوی اختلالات در اطلاع رسانی غلط و بازی با احساسات و عواطف هواداران و مردم باشند.

سعیدی که خود در ورزشگاه حاضر بود در ادامه افزود: مشکل اول این بود که اسکوربورد ورزشگاه خراب بوده و در لحظات حساس بازی اطلاع رسانی از طریق آن امکان پذیر نبود. سوال اصلی این است که چرا در بازی با این حساسیت باید اسکوربورد ورزشگاه کار نکند؟ مسئول این رخداد باید مشخص شده و پاسخگو باشد.

این نماینده مجلس افزود: نشر شایعات در خصوص نتیجه بازی همزمان سپاهان عامل دوم و اصلی ماجرا بود که بر چیدمان و نحوه بازی تیم اثر گذاشته و تیم را تدافعی کرد. هواداران هم به خیال رسیدن به آرزوی چندساله خود مشغول شادی بودند و هیجان بسیار زیادی در بین آنان غالب شد. باید گفت که مسئولان برگزاری مسابقه بی تدبیری کردند و باید پاسخگوی نا امید کردن طرفداران و بازی با احساسات پاک آنان باشند.

به گزارش خبرگزاری ایرنا منصور قنبرزاده، مدیر عامل باشگاه نفت تهران که تیمش را در ورزشگاه تبریز همراهی می‌کرد تایید کرده که « از دقیقه ۸۷ شبکه‌های تلویزیونی، رادیویی و حتی موبایل قطع شد و هیچ راه ارتباطی» وجود نداشته است.

با این همه، اسبقیان مدیر کل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی در خصوص اتفاقات پس از بازی تراکتور و نفت در یکی از برنامه های خبری صدا و سیما با رد تمام اتهامات درباره اعلام اشتباه نتیجه سپاهان و سایپا عنوان  کرد: این مسئله در حال پیگیری است.

غلامرضا بهروان رییس کمیته مسابقات لیگ نیز در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه نمی‌داند چه کسی خبر تساوی سپاهان و سایپا را به نیمکت تیم تراکتورسازی داده است، اظهار کرد: ما هم از این خبر تعجب کرده بودیم و فقط خوشحالی تماشاگران و بازیکنان را نظاره می‌کردیم.

بسیاری از هواداران تراکتور اتفاقات پایان بازی دیروز را «توطئه» فدراسیون فوتبال برای جلوگیری از قهرمانی این تیم می دانند.

آنها بر این باورند، مسئولان فدراسیون فوتبال ایران با اقدامات «هدف دار» مانع قهرمانی تراکتور در لیگ برتر شدند.

فارغ از کیستی بانیان وقایع دیروز ورزشگاه تبریز، وقایع روز ۲۵اردیبهشت۹۴ تبریز بازتاب گسترده ای در محافل خبری منطقه داشته و واکنش ها به آن در روزها و هفته های آینده جنجال برانگیز خواهد شد.

درباره این مطلب نظر دهید