انتخاب زبان

آخرین اخبار

نماینده رهبر در استان: مردم آذربایجان غربی از نظر معیشتی در رنج هستند

فقر-3

اویان نیوز: نماینده رهبر جمهوری اسلامی در استان آذربایجان غربی گفت: اقشار مختلف مردم در آذربایجان غربی از نظر معیشتی به معنای واقعی کلمه در رنج به سر می‌برند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، سیدمهدی قریشی در جلسه شورای اداری که در سالن شهید عطایی ساختمان استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، با اشاره به اینکه اقشار مختلف مردم در سایر استان‌ها از مواهب و بهره‌های ناشی از این ظرفیت مرزی بودن استان بهره‌مند می‌شوند، اما مردم آذربایجان غربی از آن بی‌بهره هستند، اضافه کرد: از طرف دیگر آذربایجان غربی طبق اعلام مسئولان گمرک رتبه دوم را در صادرات و واردات از آن خود کرده است، اما جای این سوال وجود دارد، که این موضوع در معیشت مردم ما چه تاثیری دارد.

امام جمعه شهر اورمیه یکی از معضل‌های دیگر در این خطه را قاچاق دانست، گفت: برای مبارزه با این معضل باید اهتمام ویژه‌ای از طرف مقامات و کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران شکل گرفته و منابع مالی مورد نیاز در این ارتباط تخصیص داده شود.

قریشی با اظهار به اینکه مبارزه با بلای خانمان‌سوز اعتیاد و سوء مصرف مواد مخدر نیز یکی از مسائل استان است، خاطرنشان کرد: لازمه مبارزه توام با قاطعیت و اثربخشی تخصیص منابع مالی مورد نیاز و اعتبارات است، پس در این عرصه هم باید به استان نگاه ویژه‌ای شکل گیرد.

درباره این مطلب نظر دهید