انتخاب زبان

تراکتور

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

نگرانی هواداران تراکتورسازی/ قانونی که فقط برای تراکتورسازی اجرا می‌شود

اویان

اویان نیوز: به گفته کمیته مسابقات سازمان لیگ طبق قانون ۱۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه آزادی در اختیار تماشاگران تیم میهمان قرار ‏می‌گیرد؛ که این موضوع سبب نگرانی هواداران تیم تراکتورسازی شده است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، تا پیش از صعود تیم تراکتورسازی تبریز به لیگ برتر فوتبال کشور، قانون ۱۰ درصد حق تماشاگر مهمان در هیچ یک از ورزشگاه‌های ایران اجرا نمی‌شد.

تیم‌های استقلال و پرسپولیس تهران در اکثر بازی‌های خارج از تهران نیز تماشاگرانش بیشتری نسبت به تیم مهمان داشتند و در واقع این دو تیم در هر دو بازی رفت و برگشت از نعمت هوادار برخورد بودند که البته این موضوع در شهرهایی نظیر تبریز، انزلی، آبادان و…. صدق نداشت.

با صعود تراکتورسازی به لیگ برتر در سال ۸۸، در دو فصل پیاپی تماشاگران تراکتورسازی در ورزشگاه آزادی بیشتر از پرسپولیس و استقلال بود.

همین موضوع سبب شد که این قانون از سوی مدیران این دو تیم مطرح و در نهایت در مورد تیم تراکتورسازی این قانون اجرا شود.

حال این سؤوال مطرح می‌شود که چرا در ۴ دهه گذشته تیم‌های پایتخت‌نشین خواستار اجرای این قانون نبودند.

البته کمیته مسابقات اعلام کرده است که در دیدار پرسپولیس و تراکتورسازی در هفته ‏بیستم لیگ برتر که روز یکشنبه آینده برگزار می‌شود؛ طبق قانون فقط ۱۰ درصد از ظرفیت ورزشگاه آزادی در اختیار ‏تماشاگران تیم میهمان قرار می‌گیرد به شرط آن‌که تماشاگران تیم میزبان ۹۰ درصد بقیه ظرفیت ورزشگاه را تکمیل کنند.‏

این بدان معناست که بخشی از ورزشگاه را تماشاگران میزبان پر نکنند، در اختیار تیم مهمان قرار می‌گیرد.

نگرانی هواداران تراکتورسازی از این است که تماشاگران پرسپولیس در این بازی برای تشویق تیم خود و همچنین خالی نبودن ظرفیت ورزشگاه روانه آزادی شده تا بیش از ۱۰ درصد به تراکتورسازان اختصاص نیابد.

قطعاً با توجه به حساسیتی که این بازی دارد ظرفیت ورزشگاه به تکمیل شده و تعدادی از هواداران راهی به ورزشگاه آزادی نخواهند یافت.

درباره این مطلب نظر دهید