انتخاب زبان

اردبیل

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

نیر: جاده دسترسی تفرجگاه «بولاغلار» گردشگر گریز است

DSC00114

اویان نیوز: تفرجگاه طبیعی بولاغلار به عنوان زیباترین منطقه گردشگری استان اردبیل از داشتن جاده دسترسی مناسب محروم است.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نیریمیز، شهرستان نیر با قدمت دیرین از زیباترین شهرهای استان است که با داشتن چشمه آب گرم و طبیعت بکر و سرسبز مستعد تبدیل شدن به یک شهر توریستی است.

منطقه نمونه گردشگری بولاغلار شهرستان نیر با چشمه های بهشتی و طبیعت چشم نواز مورد توجه بیشتر گردشگرانی است که از شهر نیر عبور می کنند. این منطقه در فاصله ۵۰۰ متری محدوده شهر نیر و در شمال غرب نیر قرار گرفته طوری که وجه تسمیه آن گویا است، بولاغلار مجموعه ای از چشمه های متعدد جوشان با دبی بالا در یک محدوده وسیع قرار گرفته که پنج چشمه از این مجموعه از آبدهی فراوانی برخوردار هستند.

با این حال این تفرجگاه طبیعی بسیار زیبا که به اذعان همگان جزء زیباترین مناطق گردشگری استان است از داشتن جاده دسترسی مناسب محروم است و این امر باعث نارضایتی مردم و گردشگران مراجعه کننده به این منطقه می شود.

به عقیده کارشناسان، گردشگری جزئی از صنعت به حساب می آید که می تواند با برنامه ریزی اصولی و مناسب و شناسایی مزیت ها و محدودیت ها نقش موثری را در توسعه این مناطق و در نتیجه توسعه ملی و تنوع بخشی به اقتصاد ملی برعهده داشته باشد از این رو فراهم آوردن ابتدائی ترین امکانات از جمله جاده دسترسی مطلوب می تواند باعث جذب بیشتر گردشگران و نیز ایجاد اشتیاق برای بازگشت مجدد به منطقه باشد.

سابقه خبر در اویان نیوز:

سهم نیر از ۱۳ میلیون گردشگر استان اردبیل: تصادف، ترافیک و آلودگی صوتی

نیر : بی توجهی مسئولان به پتانسیل های بی نظیر گردشگری / سهم ناچیز از ۱۳ میلیون توریست استان اردبیل

DSC00007 DSC00009 DSC00100 DSC00114

درباره این مطلب نظر دهید