انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

هشترود: ازدواج در بین دانش‌آموزان به مقطع ابتدایی رسیده/سن پایین ازدواج نگران کننده است

ezdevaj kudekan1

اویان نیوز: مدیر آموزش و پرورش هشترود از کاهش سن ازدواج علی‌الخصوص در بین دانش‌آموزان انتقاد کرد و گفت: والدین در این زمینه هوشیار باشند و مانع این نوع ازدواج‌ها در این مقطع شوند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، دوشنبه ۱۸اسفند۹۳ سلیمان بهشتی‌نیا در ستاد ساماندهی امور جوانان از کاهش سن ازدواج علی‌الخصوص در بین دانش‌آموزان انتقاد کرد و اظهار داشت: ازدواج در بین دانش‌آموزان به مقطع ابتدایی رسیده است.

مدیر آموزش و پرورش هشترود ادامه داد: در سال گذشته از ۲۶ مورد ازدواج دانش‌آموزی در هشترود ۱۹ مورد منجر به طلاق شده است و این کار باعث افسردگی و ترک تحصیل دانش‌آموزان علی‌الخصوص دانش‌آموزان دختر شده است.

فرماندار هشترود نیز در این جلسه در این خصوص اظهار داشت: بیکاری باعث بالا رفتن سن ازدواج جوانان منطقه شده است و اکثر جوانان تحصیل کرده اما بیکار و مجرد هستند.

حسن مستفید زمینه‌های اشتغال جوانان، ساده زیستی، پرهیز از چشم و هم‌چشمی و خودداری از تحمیل هزینه‌های اضافی برای زوجین را از مواردی دانست که در تسهیل در مسیر ازدواج جوانان موثر است.

وی گفت: خانواده‌ها باید بستر لازم برای ازدواج و بحث ازدواج جوانان را سهل بگیرند.

مستفید افزود: امروز فرهنگ کار در کشور تضعیف شده و گسترش بی‌رویه دانشگاه‌ها باعث شده جوانان بدون اشتغال ـ بیکار و بدهکار باشند.

فرماندار هشترود از مبلغ کم وام ازدواج انتقاد کرد و افزود: باید این مبلغ افزایش یابد و بانک‌ها هم حق ندارند ضامن کارمند و یا مخصوصاً ضامن آموزش و پرورشی بخواهند.

وی ایجاد اشتغال را راهکار مناسبی برای ازدواج جوانان دانست و گفت: اکنون جوانان منطقه از بیکاری رنج می‌برند.

درباره این مطلب نظر دهید