انتخاب زبان

آخرین اخبار

هشت نفر در شيراز اعدام شدند

اویان نیوز: هشت نفر از قاچاقچیان عمده مواد مخدر روز گذشته در زندان عادل‌آباد شیراز به دار مجازات آویخته شدند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی دادگستری استان فارس، این محکومان در دادگاه انقلاب اسلامی محاکمه و پس از تأیید احکام صادره توسط دادستانی کل کشور و تنفیذ آن و صدور دستور اجرا، از سوی رئیس قوه قضائیه به مرحله اجرا درآمد.
معاون دادستان عمومی و انقلاب شیراز گفت: این افراد که در سال‌های ۸۷ تا ۹۱ به دست دستگاه‌های مأمور در امر مبارزه با مواد مخدر از جمله کارکنان تلاشگر پلیس مبارزه با مواد مخدر و سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر و تحویل دستگاه قضایی این استان شده بودند مبادرت به تهیه، حمل و فروش مقادیر عمده مواد مخدر سنتی و صنعتی از جمله کراک، هروئین، حشیش و تریاک کرده بودند.
قاضی سیدرضا موسوی تبار افزود: پس از تکمیل تحقیقات توسط دادسرا با صدور کیفرخواست این محکومان در دادگاه‌های انقلاب اسلامی این استان محاکمه و برابر مقررات به اعدام محکوم شدند که پس از تایید و تنفیذ احکام توسط مراجع قانونی و استیذان رئیس قوه قضائیه احکام صادره که توسط محاکم انقلاب اسلامی شیراز، نور آباد، ممسنی، داراب، آباده، بوانات و نی ریز صادر شده بود، درباره آنان به مرحله اجرا درآمد.
وی در مورد تاکید بر عزم و اراده دستگاه قضایی استان فارس در برخورد قاطع با سوداگران مرگ گفت: سوداگران مرگ با اقدام خود زمینه انحراف و اعتیاد بسیاری از جوانان این مرز و بوم و نابودی و متلاشی کردن کانون گرم بسیاری خانواده‌ها را فراهم کرده بودند که امروز برابر قانون به سزای عمل خود رسیدند.
موسوی تبار خاطرنشان کرد: قاچاق مواد مخدر تجارت مرگ است و دستگاه قضایی برخورد سریع، قاطع و بدون اغماض با قاچاقچیان عمده، خرده‌فروشان و منقل‌داران را در دستور کار خود دارد و به دفعات مردم شاهد این اراده بوده‌اند.
مقادیر کشف شده از این افراد از یک کیلوگرم تا ۷۷ کیلوگرم انواع مختلف مواد مخدر است.

خبرگزاری فارس

درباره این مطلب نظر دهید