همایش سالانه کوه پیمایی اورین در شهر خوی - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز - پایگاه خبری – تحلیلی اویان نیوز همایش سالانه کوه پیمایی اورین در شهر خوی - پایگاه خبری - تحلیلی اویان نیوز

انتخاب زبان

آخرین اخبار

همایش سالانه کوه پیمایی اورین در شهر خوی

ev1

اویان نیوز: روز جمعه همایش سالانه کوه پیمائی اورین در شهرستان خوی برگزار گردید.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خوی کیدز، همایش اورین که همه ساله از طرف کانون کوه نوردان شهرستان خوی برگزار می شود امسال نیز با همکاری شهرداری و شورای شهر خوی و پئره (فیرورق) برگزار گردید.

پنجشنبه ۲۲خرداد۹۳ بسیاری از کوهنوردان و فعالان فرهنگی و زیست محیطی ، تیم کاراته آشی هارا-کیوکوشین خوی وگروه های مردمی از شهرهای مختلف آذربایجان ( خوی – تبریز – شبستر – مراغه – مرند – سلماس و …) در  کمپ (پناهگاه) اورین (کمپ اصلی قبل از صعود ) حاضر شدند.

در شب قبل از صعود مراسمی با مجری گری سعید پورجعفر ( مسئول گروه کوهنوردی دالغای خوی ) برگزار شد. در این مراسم رحیم ضیافتی رئیس هئیت کوهنوردی خوی ضمن خوش آمد گویی از چهار نفر از کوهنوردان پیشکسوت خوی تقدیر به عمل آورد. ادامه این برنامه با شعر خوانی و اجرای موسیقی آذربایجانی از طرف ائلخان نوری(قوپوز) و رضا برگشادی ، مجید کهنمویی ( موغام آذربایجان )، واحد صفری هنرمند با استعداد  ( باغلاما ) و تنی چند از کوهنوردان گروه بیرلیک شبستر در هنر آشیقی همراه بود.

برنامه صعود از ساعت ۶ صبح جمعه ۲۳خرداد۹۳ آغاز شد.

در پایان برنامه صعود بروشورها و کاتالوگ هایی در ارتباط با معرفی شهر خوی و جاذبه های دیدنی و آثار تاریخی آن به ۳ زبان تورکی و انگلیسی و فارسی در بین حاضرین توزیع شد.

مراسم صعود به کوه اورین در چند سال گذشته بطور مرتب برگزار می شود؛ این مراسم در ۳ سال گذشته با حضور چشمگیر فعالان فرهنگی و زیست محیطی رونق خاصی یافته است.

کوه اورین با ارتفاع ۳۶۷۰ متر مرتفع ترین کوه شهرستان خوی می باشد.

درباره این مطلب نظر دهید