انتخاب زبان

آخرین اخبار

همدان: افتتاح نمایشگاه تخصصی فرش دستباف

h13900926102913_PhotoA

اویان نیوز: مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان از افتتاح نمایشگاه تخصصی فرش دستباف به مدت یک هفته خبر داد.

به گزارش اویان نیوز، محمدرضا بیاناتی امروز در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: هفتمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف با حضور ۷۰ واحد از نمایندگان استان‌ها و شهرستان‌های همدان، تهران، آذربایجان شرقی، قم، فارس، یزد، اصفهان، گلستان، ملایر، رزن، تکاب، بیجار، نائین و گنبدکاووس در محل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان برپا شد.

وی ادامه داد: نمایشگاه بین‌المللی استان همدان در فضایی عمومی بالغ بر ۱۴ هزار متـر مربع فضای عمومی و ۵ هزار متر مربـع فضـای سرپوشیده در سه سالن «الوند، هـگمتانه، ابن سینا» ضمن ایـجاد فضـایی رقابـتی در میان تولیدکنندگان، امکان مقایسه همزمان را در اختیار عموم و متخصصان قرار می‌دهد.

مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان اظهار داشت: حضور انواع طرح‌های گلیم و گبه شیراز، طرح‌های یلمه، بختیاری، دستبافت‌های عشایری، بیجاری، ترکمنی، ساروق ملایر، فرش بوکان، فرش ابریشمی قم، فرش تکاب، فرش کاشان، فرش اردکان، فرش یزد، فرش نائینی، فرش ساروق، فرش افشار، فرش تبریز و …، از نکات بارز این نمایشگاه محسوب شده که در نوع خود بی‌نظیر هستند.

وی هدف از برگزاری این نمایشگاه را نمایش و احیاء کردن هنر ایرانی خواند و افزود: به نمایش گذاشتن انواع تابلو فرش‌های تزئینی و ابریشمی با طرح‌های اصیل ایرانی از دیگر قابلیت‌های این نمایشگاه است.

وی بافت فرش به صورت زنده در حین برگزاری نمایشگاه را از نکات قابل توجه نمایشگاه برشمرد و تصریح کرد: کارشناسان و تولیدکنندگان حاضر در این غرفه‌ها با ارائه انواع دار قالی و خامه به مخاطبان، آنها را با مراحل بافت فرش آشنا می‌کنند.

وی گفت: نمایشگاه تخصصی فرش دستباف یکم تا هفتم تیر ماه سال جاری از ساعت ۱۶ تا ۲۱:۳۰ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان همدان میزبان بازدیدکنندگان ارجمند است.

درباره این مطلب نظر دهید