انتخاب زبان

محیط زیست

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

همدان: بازگشت عقاب ماهیگیر به تالاب شیرین سو کبودرآهنگ

81625630-6483216

اویان نیوز: رییس اداره حفاظت محیط زیست کبودرآهنگ گفت: یک بهله عقاب ماهیگیر در تالاب شیرین سو شهرستان کبودراهنگ مشاهده شده است.

به گزارش اویان نیوز، روح الله زال پور روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عقاب ماهیگیر چندسالی به علت کمبود ماهی در تالاب شیرین سو در این منطقه مشاهده نشده بود ولی روز گذشته شاهد فرود این گونه در تالاب بودیم.

وی اضافه کرد: ماندگاری و حضور عقاب ماهیگیر در تالاب منوط به وجود طعمه است و در صورتی که طعمه ای نباشد مسیر مهاجرت خود را به مناطق شمالی ادامه می دهد.

به گفته وی این پرنده ۵۵ تا ۵۸ سانتیمتر طول دارد و به واسطه بال های بلند، کشیده و زاویه دارش هنگام پرواز در آسمان و نیز قاعده باریک دمش به آسانی شناخته می شود.

وی بیان کرد: زیر تنه عقاب ماهیگیر سفید، شانه ها و انتهای شاهپرهای اولیه اش سیاه است و روی بالها و سینه اش لکه هایی نقطه نقطه به رنگ قهوه ای و سیاه دیده می شود.

وی افزود: این پرنده در مناطق نزدیک دریاچه ها، رودخانه های بزرگ، تالاب ها و سواحل دریا زیست می کند و روی درختان، صخره های پرتگاهی، خرابه ها و گاهی زمینهای شنی یا سنگلاخی آشیانه می سازد.

وی اضافه کرد: برخی گونه هایی که از گوشت پرندگان تغذیه می کنند نظیر خانواده عقاب ها و شاهین ها نیز در صورت کاهش طعمه میزان ماندگاری شان در تالاب کاهش می یابد.

در حال حاضر ۱۵ تا ۲۰ گونه پرنده مهاجر در تالاب شیرین سو حضور دارند.

درباره این مطلب نظر دهید