انتخاب زبان

صفحه سوم

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

همدان: وقوع 120 فقره آتش سوزی در مراتع

158687_259

اویان نیوز: فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان همدان گفت: در سال گذشته ۱۲۰ فقره آتش‌سوزی در اراضی و مراتع ملی در استان همدان رخ داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از مهر، علی کرمی یکشنبه ۱۶ تیر ۹۲ در جمع خبرنگاران اظهار داشت: آتش‌سوزی سالانه در هر هکتار بیش از ۲۰۰ هزار تومان خسارت به اراضی ملی استان همدان وارد می‌کند.

وی افزود: در سال گذشته در استان همدان ۱۲۰ فقره آتش‌سوزی در بیش از ۵۰۰ هکتار از اراضی ملی و مراتع همدان رخ داد.

کرمی با اشاره به فرارسیدن زمان برداشت گندم اظهار داشت: بیشتر کشاورزان پس از برداشت محصول خود، زمین زراعی را آتش می‌زنند که این امر نه تنها به زمین کشاورزان بلکه به اراضی و مراتع ملی ضرر وارد می‌کند.

کرمی گفت: در برخی مواقع بهره‌برداران نمی‌توانند آتش را کنترل کنند و باعث پیشروی آن در مراتع ملی شده و به آنها خسارت وارد می شود.

وی از کشاورزان و بهره‌برداران خواست زمین زراعی و جاگندمی خود را با احتیاط آتش بزنند تا باعث تخریب اراضی و عرصه‌های منابع ملی و طبیعی نشوند.

کرمی با بیان اینکه در زمان وقوع آتش‌سوزی روزانه ۲۵ تا۳۰ نفر کار اطفا حریق را انجام می‌دهند، گفت: بهره‌برداران، بخشداران، روستاییان و آتش‌نشان‌ها نیز در مواقع حادثه در مهار آتش مجموعه را یاری می کنند.

وی در خصوص اقدامات انجام شده در پیشگیری از آتش‌سوزی در مراتع ملی گفت: یگان حفاظت موضوع فرهنگ‌سازی را از طریق رسانه‌ها و صدا و سیما در دستور کار خود قرار داده اس.

کرمی تاکید کرد: آتش‌سوزی علاوه بر تأثیرات فوق باعث آلودگی‌های شدید جوی، انقراض حیات وحش، طغیان آفات و امراض گیاهی و آلودگی‌های شدید صوتی می‌شود.

سابقه خبر در اویان نیوز:

زنجان: آتش سوزی در ۳۰ هکتار از مراتع

درباره این مطلب نظر دهید