انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

همه چیز درباره پرونده پزشک مشهور تبریزی

11

اویان نیوز: پرونده پُر سر و صدای فوت دو عضو خانواده پزشک مشهور تبریزی، امروز با اعلام نظر رئیس سازمان پزشکی قانونی وارد فاز جدیدی شد، اعلام نظری که هرچند خلاف قواعد قانونی و مصوبه شورای تامین آذربایجان شرقی است اما حکایت از پیچیده بودن این پرونده دارد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از آخرین خبر، ماجرای این پزشک تبریزی از آنجا آغاز شد که ۱۸ مهرماه خبری مبنی بر فوت چند تن از اعضای خانواده پزشک تبریزی در رسانه‌ها پخش شد؛ این پزشک به خاطر تجویز نسخه‌های خوش خط، توصیه به گوش دادن صدای شجریان برای بهبود بیماری و تقبل هزینه درمان برخی از بیمارانش در فضای مجازی به شهرت رسیده بود.

علت این حادثه که به شدت در رسانه ها و شبکه های اجتماعی بازتاب پیدا می کند، این گونه بیان می‌شود که مردی با مراجعه به درمانگاه محل فعالیت دکتر (درمانگاه تیموری تبریز) از او درباره تعداد اعضای خانواده‌اش سوال پرسیده و روز بعد هم برایشان غذای نذری می‌برد، پزشک نیز پس از بردن غذاها به خانه، برای انجام کاری از منزل خارج شده، اما در بازگشت با پیکرهای نیمه‌جان مادربزرگ، پدر، مادر، برادر و همسر روبه‌رو می‌شود که بعد از آن همسر و مادربزرگ وی در اورژانس جان می دهند.

پس از آن سازمان پزشکی قانونی آذربایجان شرقی با تایید مرگ این دو نفر اعلام کرد که از جسد مادربزرگ این پزشک نمونه‌برداری کرده است. حسینی، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز نیز مسمومیت غذایی این خانواده را قطعی دانست و از سوء قصد با دلایل مشکوک و غذای آلوده سخن گفت.

پزشک مشهور قاتل شد!

این اظهارات و گمانه زنی ها سبب شد تا یک منبع آگاه اعلام کند که بخش مهمی از جزئیات این حادثه دروغ بوده و اصل موضوع با آنچه تا به امروز مطرح می‌شده، کاملا متفاوت است.

این منبع آگاه به سایت تسنیم می گوید که در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد که این پزشک تبریزی، شخصا مبادرت به تهیه غذا از یکی از کترینگ‌های شهر تبریز کرده و غذای مسمومی که باعث مرگ این دو زن شده، به هیچ وجه، نذری نبوده است.

به گفته این منبع، پزشک مشهور خودش غذا را خریده و فیلم رستورانی که از آنجا غذا را تهیه کرده، موجود است. همه شواهد و بعضی سوابق نیز دال بر این است که او از مظنون بالاتر و متهم است.

پس از بازار داغ شایعات و گمانه زنی ها درباره این موضوع علیرضا بیگی، نماینده تبریز اعلام کرد که طی صحبت‌هایی که با مسئولان قضائی داشتیم، قتل اعضای خانواده پزشک تبریزی از قبل طراحی شده است. او با بیان اینکه این دکتر به عنوان مظنون اصلی قتل خانواده‌اش در بازداشت به سر می‌برد، عنوان کرد که طبق گزارش مقامات قضائی خود این پزشک طراح این موضوع بوده است.

پزشک قانونی نظر خود را اعلام کرد

همزمان با این اظهارات رسانه ها مدعی شدند که این پزشک سرشناس تبریزی به دست داشتن درقتل اعضای خانواده اش اعتراف کرده است که این خبر لحظاتی پس از انتشار به طور کامل تکذیب شد.

حواشی این خبر باعث شد که شورای تامین آذربایجان شرقی طبق مصوبه ای اعلام کند که در این باره فقط دادستان مرکزی تبریز اطلاع رسانی می کند.

با این حال خبرنگاران همچنان با پیگیری این موضوع امروز از احمد شجاعی رئیس سازمان پزشکی قانونی درباره پرونده فوت دو عضو خانواده دکتر تبریزی و اعلام نظر پزشکی قانونی پرسیدند، هرچند که پاسخگویی وی در رابطه با این موضوع خلاف قوانین و مصوبه شورای تامین آذربایجان شرقی بود اما شجاعی اعلام کرد که بر اساس اعلام نظر پزشکی قانونی خانواده وی بر اثر قرص برنج که در غذا استفاده شده بود فوت کردند و به احتمال قوی پزشک قاتل است، البته این امر بحث قضایی است که باید پیگیری شود و کار پزشکی قانونی در این زمینه تمام شده است.

درباره این مطلب نظر دهید