انتخاب زبان

آذربایجان غربی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

هوای اورمیه برای گروه‌های حساس خطرناک اعلام شد

511694

اویان نیوز: معاون نظارت و پایش مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی گفت: هوای اورمیه برای گروه‌های حساس خطرناک اعلام شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، سعید موسوی اظهار داشت:  وضعیت کیفی هوای اورمیه بر اساس شاخص‌های کیفی موجود در ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت ۱۲ امروز، ناسالم گزارش شده است.

وی با بیان اینکه هوای اورمیه برای گروه‌های حساس خطرناک است، تصریح کرد: لازم است تا گروه‌های حساس امروز در صورت لزوم از منزل خارج نشوند، چراکه هوای اورمیهبرای این گروه خطرناک است.

معاون نظارت و پایش مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به میزان آلودگی هوای شهر اورمیه، اعلام کرد: میزان منو اکسیدکربن موجود در اورمیه ۴۰ بوده که در این خصوص شاهد عدم آلایندگی با منواکسیدکربن هستیم.

این مسؤول میزان دی‌اکسید گوگرد در هوا را ۵۰  عنوان کرد و گفت: این گاز نیز سبب ناسالمی هوای اورمیه نشده است و میزان آن در حد خطرناک قرار ندارد که باعث آلودگی هوای این شهر شود.

موسوی ذرات معلق را یکی از خطرات اصلی برای ناسالم بودن هوا عنوان کرد و گفت: ذرات معلق کمتر از ۱۰ میکرون زمینه ناسالمی هوای شهرستان  اورمیه شده است که این ذرات سبب شده هوای این شهر برای گروه‌های حساس خطرناک باشد.

معاون نظارت و پایش مدیرکل محیط زیست آذربایجان غربی ادامه داد: ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون که سبب آلودگی هوا شده است نیز برای گروه‌های حساس ناسالم است.

این مسؤول از گروه‌های حساس خواست تا پنجره‌ها را بسته و برای تهویه منازل خود از تهویه‌های مناسب هوا استفاده کنند..

درباره این مطلب نظر دهید