انتخاب زبان

آخرین اخبار

هوای تبریز در روز هوای پاک هم ناسالم است

اویان

اویان نیوز: به گفته مسئول مرکز پایش زیست محیطی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی هوای امروز تبریزهمزمان با روز هوای پاک در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از نصر، شاهین رحیم اوغلی با اشاره به اینکه وضعیت هوای تبریز به جز ۲ روز از ابتدای دی ماه امسال ناسالم بوده است، گفت: میانگین شاخص آلودگی هوا نسبت به ذرات معلق ۲.۵ میکرون در روز جاری ۱۲۳ پی. اس. آی و در حالت هشدار برای گروه های حساس است.

وی گفت: با توجه به پیش بینی هواشناسی استان مبنی بر تداوم پایداری هوا، وضعیت آلودگی تا پایان هفته ادامه خواهد داشت.

این کارشناس محیط زیست با اشاره به نقش ۷۰ درصدی خودروها در آلایندگی هوای تبریز مطابق تحقیقات انجام شده، بر ضرورت پرهیز از ترددهای غیرضروری و انجام معاینه فنی خودروها تاکید کرد.

رحیم اوغلی همچنین به سهم ۲۵ درصد واحدهای صنعتی در آلایندگی تبریز به عنوان شهری صنعتی اشاره کرد و گفت: در صورت اصلاح فرایند سوخت مصرفی این واحدها، شاهد کاهش آلایندگی ناشی از این بخش خواهیم بود.

وی با اشاره به سهم ۵ درصدی سایر آلاینده های زیست محیطی از جمله سوخت وسایل گرمایشی خانگی، اظهارکرد: برای کاهش آلایندگی هوا نیازمند عزم ملی و همراهی عمومی هستیم.

بر اساس این گزارش شاخص آلودگی از۰ تا ۵۰ نشانگر هوای پاک، از ۵۰ تا ۱۰۰هوای سالم، از ۱۰۰ تا ۱۵۰ هوای ناسالم برای گروه‌های حساس بوده و از ۱۵۰ تا ۲۰۰ نیز بیانگر ناسالم بودن هوا برای تمامی گروه‌ها و بیش از ۲۰۰ وضعیت بحرانی است.

کلانشهر تبریز حدود نیمی از جمعیت سه میلیون و ۸۰۰هزار نفری استان آذربایجان شرقی را در خود جای داده است

درباره این مطلب نظر دهید