انتخاب زبان

آخرین اخبار

هیچ کدام از شهرستان‌های آذربایجان غربی سینما ندارند

550591

اویان نیوز: به گفته رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی هیچ کدام از شهرستان‌های آذربایجان غربی سینما ندارند.

به گزارش اویان نیوز به نقل از فارس، محمدباقر بابایی‌اصل اظهار داشت: سینماهای آذربایجان غربی نیاز اساسی به تجهیز و نوسازی ساختمان دارند که در این خصوص باید اقدامات لازم انجام شود.

وی با اشاره به تعداد سینماهای موجود در آذربایجان غربی، تصریح کرد: ۱۹ سینما در آذربایجان غربی وجود دارد که به دلیل مشکلات از نظر تجهیزات و سالن، مورد استقبال مردم قرار نمی‌گیرد و اغلب این سینماها تعطیل شده‌اند.

رئیس اداره امور سینمایی و سمعی و بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی از تعطیلی ۱۶ سینما در این استان خبر داد و افزود: هیچ کدام از شهرستان‌های آذربایجان غربی سینما ندارند.

این مسئول با بیان اینکه در آذربایجان غربی، فقط مرکز استان دارای سه سینما است، اعلام کرد: این سینماها نیز آنطور که باید مورد استقبال مردم نیستند چراکه صندلی و ساختمان سینماها فرسوده هستند.

بابایی‌اصل با بیان اینکه با فرهنگ‌سازی به عمل آمده تلاش شده ذائقه مردم را تغییر داده و آنها را به سوی سینماها سوق دهیم، اعلام کرد: بر این اساس در چهار شهرستان خوی، میاندوآب، بوکان و مهاباد سالن‌های مجتمع‌های فرهنگی را تجهیز کرده‌ایم.

وی اظهار داشت: این سالن‌ها به سیستم پخش دیجیتال تجهیز شده‌اند و مقرر شده برخی فیلم‌های سینمایی پرطرفدار را در سالن این مجتمع‌ها برای شهروندان این چهار شهر استان به اکران درآوریم.

درباره این مطلب نظر دهید