انتخاب زبان

آذربایجان شرقی

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

واگن‌های خط یک متروی تبریز وارد کشور شدند

vagon

اویان نیوز: شهردار تبریز از ورود نخستین سری از واگن های خریداری شده برای خط یک مترو تبریز به ایران و تخلیه آن ها در بندرعباس خبر داد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از اهراب نیوز، صادق نجفی با اعلام این خبر افزود: خوشبختانه نخستین سری از واگن های خریداری شده برای خط یک قطار شهری تبریز که از ماه ها قبل از کشور چین به سمت ایران حرکت کرد بود به ایران رسیده و در بندرعباس از کشتی تخلیه شده است و این واگن ها به زودی و پس از انجام مراحل و تسریفات ترخیص از گمرک به تبریز منتقل خواهند شد.

وی در ادامه با اشاره به زمان تفریبی ورود واگن ها به تبریز و راه اندازی آزمایشی بخشی از خط یک تصریح کرد: برابر برنامه ریزی های انجام گرفته این واگن ها تا ۱۰ روز آینده از گمرک بندر عباس ترخیص و به سمت تبریز بارگیری خواهند شد.

شهردار تبریز در عین حال با تأکید مجدد بر قطعی بودن راه اندازی آزمایشی فاز نخست از خط یک مترو تبریز تا پایان سال جاری افزود: فاز نخست خط یک مترو پس از ورود واگن‌ها به تبریز و انجام تست های فنی و ناوبری، به طور آزمایشی در مسیر ۶ کیلومتر اول، حدفاصل ائل گلی تا ایستگاه شهریار راه اندازی خواهد شد.

نجفی با اشاره به زمان قطعی راه اندازی و بهره برداری کامل از خط اول مترو خاطرنشان کرد: این خط در سه مرحله به بهره برداری خواهد رسید و بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته، شش کیلومتر اول از ائل گلی تا ایستگاه شهریار تا یایان سال جاری، شش کیلومتر دوم از میدان جانبازان تا میدان ساعت تا پایان سال ۹۳ و فاز سوم و تکمیلی و نهایی خط یک تا پایان سال ۹۴ و نهایت اوایل ۹۵ به بهره برداری خواهد رسید.

درباره این مطلب نظر دهید