انتخاب زبان

آخرین اخبار

وحید فائزپور به زندان مرکزی اورمیه منتقل شد

kiyaksar

اختصاصی اویان نیوز: دیروز وحید فائزپور پس از مراجعه به واحد ابلاغ اجرای احکام دادگاه اورمیه بازداشت و به زندان مرکزی اورمیه منتقل شد.

بنا به اطلاع اویان نیوز، یکشنبه ۲آذر۹۳ وحید فائزپور وبلاگ نویس آذربایجانی پس از مراجعه به واحد ابلاغ اجرای احکام دادگاه اورمیه بازداشت و به زندان مرکزی اورمیه منتقل شد.

یکی از نزدیکان این فعال آذربایجانی به اویان نیوز گفت: «وحید فائزپور عصر روز جاری از زندان با خانواده‌اش تماس گرفته و اعلام کرده که در بند پذیرش زندان اورمیه بسر می‌برد.»

وحید فائزپور به اتهام اخلال در نظم عمومی در شعبه ۱۰۷ دادگاه جزایی اورمیه به ۵۰ ضربه شلاق تعزیری و ۵ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شده بود .

محمد جلیلی رئیس شعبه ۱۰ دادگاه تجدید نظر استان آذربایجان غربی “با تخفیف” حکم ۵۰ ضربه شلاق را به ۵ میلیون ریال جزای نقدی تبدیل کرده و حکم دادگاه بدوی را تایید نمود.

به موجب این حکم، این وبلاگ نویس آذربایجانی به اتهام اخلال در نظم عمومی در مجموع به ۱۰ میلیون ریال جزای نقدی محکوم گردید.

در روزهای اخیر ماموران واحد ابلاغ با مراجعه به منزل پدری وی با تسلیم ابلاغ کتبی اعلام کردند که وحید فائزپور خود را جهت پرداخت جریمه نقدی به واحد ابلاغ معرفی نماید.

بر اساس این گزارش، پس از اعلام عدم پرداخت جریمه نقدی از سوی وحید فائزپور، ماموران اجرای احکام این فعال آذربایجانی را بازداشت و به شعبه ۱۰۷دادگاه جزایی اورمیه منتقل نمودند.

علی نوبخت رئیس شعبه ۱۰۷دادگاه جزایی اورمیه با احتساب ۸ روز بازداشت قبلی این فعال در بازداشتگاه اداره اطلاعات اورمیه، حکم ۳۳ روز حبس در زندان مرکزی اورمیه را صادر نمود.

وحید فائزپور روز ۶شهریور۹۰ یک روز پس از تظاهرات مردم اورمیه در اعتراض به بی توجهی مسئولان به خشک شدن دریاچه اورمیه از سوی اداره اطلاعات اورمیه بازداشت و پس از ۸ روز بازداشت موقت به قید وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شد.

این فعال آذربایجانی بارها به دلیل فعالیت های هویت طلبانه بازداشت و در دادگاه انقلاب محاکمه شده است.

وحید فائزپور(کیاکسار) وبلاگ نویس و فعال آذربایجانی روز ۴ خرداد۹۰ در راه بازگشت از مراسم بزرگداشت شهدای سولدوز به همراه ۱۷ تن دیگر از فعالان آذربایجانی در اورمیه بازداشت شد.

پس از آن وی روز ۵مهر۹۰ در جریان تشییع جنازه مرحوم ابراهیم جعفرزاده و مینا کهربایی و آیلا فرزند خردسال ایشان به همراه ده ها تن دیگر از شرکت کنندگان در این مراسم از سوی پلیس امنیت شهرستان خوی بازداشت شد.

وحید فائزپور(کیاکسار) پس از ۳ هفته بازداشت موقت روز ۲۴مهر۹۰ به قید وثیقه ۱۰۰ میلیون ریالی از زندان خوی آزاد شد.

شعبه اول دادگاه انقلاب خوی به صورت غیابی وحید فائزپور را به اتهام تبانی در تشکیل گروه و جمعیت جهت اخلال در نظم و امنیت داخلی به ۶ ماه حبس که به مدت ۲ سال به حالت تعلیق در آمده است، محکوم نمود.

این وبلاگ نویس آذربایجانی روز ۶ تیر۹۲ هنگام عزیمت به دامنه های سهند جهت شرکت در مراسم بزرگداشت ۲۶ ژوئن روز جهانی منع شکنجه  بروی پل میانگذر شهید کلانتری از سوی ماموران امنیتی اورمیه بازداشت و پس از ۶ روز بازداشت با قرار ضمانت کارمندی به ارزش ۱۵ میلیون تومان از اداره اطلاعات اورمیه آزاد شد.

پس از آن وحید فائزپور روز ۱اسفند۹۲ به همراه ده ها تن از فعالان آذربایجانی در آستانه روز جهانی زبان مادری در شهر اهر از سوی ماموران امنیتی بازداشت شد.

وحید فائزپور(کیاکسار) روز ۱۱اسفند۹۲ پس از ۱۰ روز بازداشت با قرار ضمانت از زندان اهر آزاد شد.

tecdid nezer kiyaksar

سابقه خبر در اویان نیوز:

وحید فائزپور و بهزاد سلیمان پور به شلاق و جزای نقدی محکوم شدند

دادگاه وحید فائزپور برگزار شد

وحید فائزپور به دادگاه اورمیه احضار شد

اهر: آزادی شماری دیگر از فعالان آذربایجانی

اهر: تداوم اعتصاب غذا / اعمال فشار و توهین به فعالان زندانی / آزادی تعدادی دیگر از فعالان

اهر: اعتصاب غذای چندتن از فعالان بازداشتی / لیست کامل فعالان بازداشتی

اهر: آخرین وضعیت بازداشت شدگان / جزئیات بازداشت 

اهر: تجمع خانواده های بازداشت شدگان مقابل مقر نیروی انتظامی

اسامی ۶۰ تن از بازداشت شدگان روز جهانی زبان مادری در اهر

اهر: بازداشت گسترده فعالان آذربایجانی/ضرب و شتم شدید فعالان در هنگام بازداشت / دیگر اسامی بازداشت شدگان

فوری: بازداشت قریب ۱۰۰ تن از فعالین آذربایجانی در اهر

رد واخواهی ۳ تن از فعالین آذربایجانی در دادگاه انقلاب خوی

اورمیه: ۶ فعال آذربایجانی از اداره اطلاعات اورمیه آزاد شدند

اورمیه: قرار آزادی فعالین آذربایجانی صادر گردید

اورمیه: بی خبری از وضعیت ۶ تن از بازداشت شدگان ادامه دارد

آخرین اخبار از بازداشت شدگان اورمیه / آزادی تعدادی از بازداشتگان

اخبار تکمیلی از بازداشت شدگان اورمیه

اورمیه: درگیری فعالین بازداشت شده با ماموران امنیتی

فوری: بازداشت ۳۶ تن از فعالین آذربایجانی در پل شهید کلانتری اورمیه

درباره این مطلب نظر دهید