انتخاب زبان

آخرین اخبار

وخامت حال اسماعیل برزگر در 17 مین روز اعتصاب غذا / استمداد هم بندی های وی از نهادهای حقوق بشری

esmail-barzgar-500x334

اویان نیوز: هفده روز بی توجهی به اعتصاب غذای زندانی سیاسی، اسماعیل برزگر در بند ۳۵۰ اوین، توسط تعدادی از هم بندی های وی محکوم شد.

به گزارش اویان نیوز به نقل از “کمپین صلح فعالان در تبعید”، روز یکشنبه ۱۹ آبان، تعدادی از هم بندی های آقای اسماعیل برزگر ضمن عیادت و دلجویی از این زندانی آذربایجانی بند ۳۵۰، بی توجهی مسوولان زندان و قوه قضاییه به خواسته ها و اعتراض وی را محکوم نموده و خواستار پیگیری نهادهای بین المللی و حقوق بشری به وضعیت نگران کننده وی شدند.

برزگری در گذشته بعضا ۴۸ روز، ۳۸ روز، ۲۵ روز، ۱۵ روز را در اعتصاب بسر برده و اخرین بار ۱۱ روز در کما بوده است.

مقامات دادستانی پس از هربار اعتصاب غذای این زندانی سیاسی قول داده اند تا پرونده را بار دیگر مورد رسیدگی قرار دهند، عهدی که تا کنون براورده نشده است.

اسماعیل برزگر در ۱۸اردیبشهت۹۰ در تبریز توسط اطلاعات سپاه بازداشت و به بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد و مدت ۶ ماه را درسلولهای انفرادی گذراند.

اسماعیل برزگری به اتهام اقدام علیه امنیت ملی توسط قاضی پیرعباسی رییس شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ۷ سال و ۶ ماه حبس محکوم شد که تا کنون برای اعتراض به حکم خود ۸ بار اعتصاب غذا کرده که این عتصاب غذای طولانی، صدمات جبران ناپذیری به سلامت او زده اند.

اسماعیل برزگری در نامه با تشریح وضعیت خود آورده است: « من اسماعیل برزگر در ۲۰ اردیبهشت سال ۹۰ به اتهام استقلال طلبی دستگیر و ۸ روز را دریک منزل مسکونی (امن) با اعمال شکنجه های حیوانی که منجر به شکسته شدن استخوان گونه صورت گردید، نگهداری شدم .

بعد از انتقال به زندان اوین و نگهداری ۶ ماهه در سلولهای انفرادی ۲ الف سپاه پاسداران همراه با شکنجه های روحی و روانی، تهدید خود و خانواده ام، این بار پرونده برای جاسوسی برایم تشکیل دادند .

همچنین ماموران اطلاعات تبریز بعد از دستگیری اینجانب به خانه ام مراجعه میکنند و با تفتیش خانه و تعقیب و گریز همسر و فرزندم پرداختند که متاسفانه دختر ۱۰ ساله ام در کشاکش این تعقیب و گریز از یکی از چشمانش را از دست داده است.

از سوی دیگر جلسات محاکمات بنده بدون حضور وکیل برگزار گردید و هر زمان که اقدام به گرفتن وکیل نمودم مورد تهدید قرار گرفته و نهایتا با تشکیل دادگاههای فرمایشی در عرض ۲ دقیقه بدون اینکه امکان دفاع از خودم داشته باشم پرونده بررسی شد.

بنده به دلیل اعتراض به خشونت و بی عدالتی وزارت اطلاعات و قوه قضاییه ۱۱ با اقدام به اعتصاب کرده ام  و به دلیل استمرار این اعتصابات دچار خونریزی معده، تشنج مغزی، از دست دادن تعدادی از دندانها به هنگام تشنج و زمین خوردن و سوتغذیه شده ام.»

درباره این مطلب نظر دهید