انتخاب زبان

زلزله قره داغ

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

ورزقان: اتمام بازسازی مناطق زلزله زده نیازمند اعتبارات مالی بیشتری است

qaradag zil

اویان نیوز: نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی در دومین سالگرد زلزله این شهرستان با بیان ابنکه باید اعتبارات مالی بیشتری به مردم زلزله زده اختصاص یابد، گفت: باید راه ها و معبر روستایی این شهرستان بهسازی شود.

به گزارش اویان نیوز به نقل از خانه ملت ، الله وردی دهقانی درباره دومین سالگرد وقوع زلزله در شهرستان ورزقان گفت: در زلزله ورزقان حدود ۳۰۰ نفر از مردم شهرستان جان باختند و بسیاری از خانه ها و تاسیسات زیر بنایی با آسیب جدی روبرو شد.

دهقانی درباره اقدامات انجام شده در زمینه بازسازی مناطق زلزله زده گفت: دولت دهم و دولت کنونی در دو سال گذشته خدمات متنوعی برای بازسازی مناطق زلزله زده انجام داده اند اما باید پذیرفت به اعتبارات مالی بیشتر برای تکمیل بازسازی های صورت گرفته نیاز است.

وی درباره اولویت های کاری در تکمیل بازسازی مناطق حادثه دیده از وقوع زلزله در ورزقان گفت: باید بازسازی حدود ۸۰ مسجد شهرستان ورزقان تکمیل شود.

دهقانی افزود: اقداماتی در زمینه رفع نواقص موجود در تاسیسات آب رسانی، برق رسانی و جاده های شهرستان ورزقان که از زلزله دچار آسیب شدند انجام شده اما باید این اقدامات تکمیل شود.

وی گفت: شبکه برق و مخابرات روستاها و شهر ورزقان نیاز به اصلاح دارد و همچنین باید به معابر روستایی این شهرستان رسیدگی شود.

دهقانی افزود: خانه های زیادی در زلزله ورزقان با آسیب روبرو شدند که برای بازسازی کامل نیاز به تسهیلات بانکی دارند که در این رابطه از مسئولان می خواهم شرایطی را فراهم کنند که مردم از صندوق مهر امام رضا وام بگیرند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در حال حاضر هنگام اخذ پروانه ساخت مسکن، خانوارها پولی به شهرداری نمی دهند که این موضوع باعث کاهش درآمد شهرداری شده این در حالی است که مقرر شده بود ستاد بحران زلزله از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این پول را برای بازسازی خانه ها به شهرداری بدهد بنابراین باید این پول تامین شود.

درباره این مطلب نظر دهید