انتخاب زبان

آخرین اخبار

ورزقان: بحران آب شرب در روستای «کاسین» به مرحله هشدار رسید

www.google.com_2015-07-30_13-17-47

اویان نیوز: بحران آب شرب در روستای «کاسین» ورزقان به مرحله هشدار رسیده و مردم با مشکل نبود آب آشامیدنی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به گزارش اویان نیوز، دهیار روستای «کاسین» ورزقان در گفت‌وگو با فارس اظهار کرد: اهالی ۷۵۰ خانواری «کاسین» با ۲ هزار و ۷۰۰ نفر جمعیت همچنان چشم به اقدام مسئولان دوخته است.

حسن سرمستی گفت: اهالی روستای «کاسین» چند سال است که با مشکل کمبود آب آشامیدنی دست و پنجه نرم می‌کنند و امسال این مشکل به وضعیت هشدار رسیده است.

وی ادامه داد: از طریق دهیاری یک حلقه چاه نیمه‌عمیق برای حل مشکل آب آشامیدنی روستا حفر شده و ۴۰۰ متر لوله‌گذاری از مسیر چاه تا منبع آب انجام شده ولی متاسفانه از طریق اداره آب فاضلاب روستایی هیچ‌گونه اقدامی برای رفع این مشکل صورت نگرفته است.

دهیار روستای کاسین افزود: آب آشامیدنی نزدیک به ۲۰ روستا از طریق شبکه آبرسانی ستارخان تامین شده ولی به علت عدم توجه مسئولان آب فاضلاب روستایی منبع آب برخی روستاها سرریز شده ولی به برخی از روستاها آب نمی‌رسد.

وی گفت: این امر موجب شده اهالی روستاهای بزرگی از جمله «کاسین» برای تهیه آب آشامیدنی، شستن لباس و حمام کردن به چشمه‌ها و آب‌های قنات غیربهداشتی روی آورند که این روش در این فصل سال موجب شیوع انواع بیماری می‌شود.

درباره این مطلب نظر دهید