انتخاب زبان

تراکتور

    Sorry. No data so far.

آخرین اخبار

وزیر ورزش و جوانان: لیگ ‌برتر پایانی «پاک» نداشت/امکان تکرار بازی بررسی می‌شود

20868

اویان نیوز: وزیر ورزش و جوانان در سخنانی گفت: باید مسایل کاملاً برای‌مان روشن و واضح گردد تا بتوانیم تصمیم گیری کنیم، به همین منظور به همراهی مدیران ارشد وزارتخانه و فدراسیون فوتبال به تبریز آمده‌ایم تا در حضور استاندار و دیگر مسئولان موضوع را بررسی و به هیئت دولت گزارش دهیم.

به گزارش اویان نیوز، محمود گودرزی که با دستور ویژه رییس ‌جمهور برای بررسی اتفاقات دیدار تراکتورسازی و نفت‌تهران به همراه رییس فدراسیون فوتبال به تبریز سفر کرده است، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی آناج گفت: بر اساس دستور رییس جمهوری قرار بر این شد که با تمامی افرادی که در بازی تراکتور و نفت دخیل بوده‌اند، جلسه‌ای منعقد و اتفاقات را بررسی کنیم.

وی اظهار کرد: این بازی باید به لحاظ فنی، اجرایی و مدیریتی بایستی همه موارد را بررسی کنیم. در خصوص مسایل فنی باید تمامی جوانب را مورد تحلیل قرار داده و عملکرد تیم‌ها بررسی شود. از لحاظ اجرایی هم بایستی باید ببینیم مسئولان چه کار کرده‌اند و با آن‌ها آشنا شویم. از لحاظ مدیریتی هم اگر قصوری بوده یا سهل‌انگاری انجام گرفته و یا احیاناً تعمداً اقدامی صورت گرفته باشد، مورد بررسی همه جانبه قرار گرفته و نتایج در اختیار رییس جمهور محترم قرار می‌گیرد که نهایتاً تصمیم مقتضی از طریق رییس جمهور اتخاذ و به همگان اعلام شود.

وزیر ورزش و جوانان با اعلام اینکه اگر حقی ضایع شده باشد استیفا می‌شود، تصریح کرد: امیدواریم بتوانیم استیفای حق بکنیم، در حال بررس هستیم که خدایی نکرده تصمیمی عجولانه و غیر منطقی اتخاذ نشود و بتوانیم در هر سه بُعدی که اعلام کردم به طور همه جانبه مسایل را بررسی نماییم.

 وی در پاسخ به این سؤال که آیا لیگ برتر فوتبال کشور ما پاک به پایان رسید، تأکید کرد: فوتبال مسایل خاص خود را دارد و در جریان مسابقه و رقابت مشکلاتی پیش می‌آید. ما باید فوتبال را پاک کنیم و این رشته ورزشی را از این اتفاقات و شائبه‌ها تهی کنیم، به نظر من لیگ چهاردهم فوتبال خوب و زیبا به پایان نرسید. می‌بایست لیگ بهتر از این‌ها به پایان برسد، جامعه‌‎ی ما جامعه‌ای فرهنگی است و باید فوتبال‌مان هم تؤامان با این فرهنگ و داعیه‌ی فرهنگی که داریم، باشد.

وزیر ورزش و جوانان تأکید کرد: اتفاقاتی در پایان لیگ افتاد و کسی نمی‌تواند منکر این اتفاقات باشد، در حال بررسی تمامی مسایل رخ داده هستیم و نباید در حالی تصمیم بگیریم که شک و تردید بر آن سایه دارد. باید مسایل کاملاً برای‌مان روشن و واضح گردد تا بتوانیم تصمیم گیری کنیم، به همین منظور به همراهی مدیران ارشد وزارتخانه و فدراسیون فوتبال به تبریز آمده‌ایم تا در حضور استاندار و دیگر مسئولان موضوع را بررسی و به هیئت دولت گزارش دهیم.

گودرزی در خصوص اینکه آیا امکان تکرار بازی وجود دارد، یا خیر متذکر شد: هر امکانی وجود دارد و اتفاقاً امکان تکرار بازی را هم بررسی کرده‌ایم. البته محدودیت‌های قانونی جهانی داریم که اگر بخواهد بازی تکرار شود، به کل فوتبال و حتی تیم تراکتورسازی نیز ضرر وارد کند، یعنی با این کار امکان دارد سهمیه‌های خود را از دست بدهیم و نتوانیم برون‌مرزی فعالیت کنیم.

وی اضافه کرد: نباید راضی شویم که به زیان فوتبال کشورمان و هکذا فوتبال تبریز، تراکتورسازی و دیگر تیم‌هایمان عمل کنیم، که خدایی نکرده منجر به آسیب نهایی به فوتبال کشورمان شود. به این جهت تأکیدم این است که از پیش‌داوری پرهیز کنیم و در فضای منطقی تمامی جوانب را بررسی کنیم تا احیاناً اگر حقی ضایع شده باشد، آن‌را استیفا کنیم.

کمپین «کارت قرمز» فعالان آذربایجانی به «دروغ و تبعیض»

درباره این مطلب نظر دهید